צפו בסיפורים המעניינים של 19.2 לאורך השנים (צילום: חדשות 2 - ארכיון)
פליקס חלפון, ארכיון | צילום: חדשות 2 - ארכיון

לאחר שכדורגלן העבר פליקס חלפון שוב החליף את שופט הכדורגל בשופט בית משפט, נגזר דינו של שחקן נבחרת ישראל לשעבר בעוון זיוף צ'קים. העונש: 3 חודשי עבודות שירות וקנס של 1500 שקלים.

פליקס חלפון, שכבר ריצה תקופת מאסר של 3 שנים בגין ניסיון להברחת סמים, שב הבוקר לבית משפט השלום כדי לקבל את עונשו, לאחר שחתם על הסדר טיעון מול הפרקליטות.

העבר הפלילי של חלפון ידוע בעיקר עקב פרשת הברחת הסמים, אך הפרשה הנוכחית של זיוף הצ'קים התרחשה דווקא קודם לכן. מכתב האישום שהוגש כנגד חלפון, עולה כי זייף ארבעה צ'קים שייראו כצ'קים של בית המשפט.

כמו על מגרש הכדורגל, שם נחשב לשחקן נשמה, חלפון השקיע בזיוף הצ'קים ונקט בשורה של אמצעים טכניים כדי לשכלל את הזיוף לרמה של הטעייה מושלמת. על פי כתב האישום, חלפון השתמש בנייר הדפסה של צ'קים השייכים לבתי המשפט ואף זייף את חתימתם של המורשים לחתימה על הצ'קים.

כמה חודשים לאחר מכן, הפקיד חלפון בחשבונם של שני מכרים את הצ'קים המזוייפים. אחד מהצ'קים אף נפרע וחלפון קיבל את תמורתו על סך של 31,667.83 שקלים. עוד הואשם חלפון בזיוף ייפוי כוח של והעברת בעלות במרמה של שני כלי רכב.

למרות האישומים הכבדים, שלכאורה דורשים מאסר בפועל, קיבל חלפון הקלה בטווח הענישה של הסדר הטיעון, עקב האיחור הרב בו הוגש כתב האישום, הזמן הממושך שחלף מאז ביצוע המעשה וריצוי עונש המאסר על פרשת הסמים.

"גזר הדין מאוזן ונותן משקל משמעותי לשיהוי הרב בהגשת כתב האישום. מדובר בתיק בן 6 שנים וכתב האישום הוגש שבועיים לאחר שחלפון שוחרר מהכלא", אמרה פרקליטתו של חלפון, רלי אבישר.