20 מעשי אינוס - 6 שנות מאסר: הסדר טיעון נחתם היום עם א', הנאשם המרכזי בפרשת האונס הקבוצתית של הנערה בתל אביב. כתב אישום מתוקן יוגש נגדו מחר לבית המשפט המחוזי, בו הוא יודה ב-20 אישומים של עבירות אינוס כלפי המתלוננת, תוך ניצול מצבה הנפשי והרגשי.

עם זאת, יוסרו האישומים נגד א' בגין אינוס בכוח של המתלוננת, שכתב האישום המתוקן כבר הוצג בפניה. הפרקליטות תדרוש לגזור עליו שש שנים ושמונה חודשי מאסר בפועל - למרות העובדה שמדובר בקטין.

קרן נהרי
עו"ד קרן נהרי | צילום: חדשות 2

"הפרקליטות הציגה בפנינו כתב אישום מתוקן, חמור מאוד, לפיו יודה הנאשם באונס במשך שלוש שנים, תוך שהוא מנצל אותה", אמרה היום בסיפוק עורכת דינה של המתלוננת, שירה דונביץ'. גם פרקליטיו של הקטין, בני וקרן נהרי, נשמעו מרוצים, ואמרו כי סעיף אינוס כלפי בחורה אחרת נמחק לחלוטין מכתב האישום המתוקן.

פרקליטיו של א', עורכי הדין קרן ובני נהרי מסרו בתגובה כי "מדובר בהסדר ראוי. בסופו של דבר לא הייתה מחלוקת עובדתית. טענותינו, ולפיהן היחסים שקיים א' עם המתלוננת, היו בהסכמה. צריך להדגיש שכל העבירות שנטען לגביהן שהיו בכפיה, הומרו ביחסי מין תוך ניצול מצב רגשי, ומכתב האישום נמחקה כליל הבדייה ולפיה א' ניסה לאנוס צעירה אחרת".

3 הסדרי טיעון נוספים אושרו

בשבוע שעבר דיווחנו במהדורה המרכזית על הסדרי טיעון שנחתמו עם שלושה נאשמים נוספים בפרשה שזעזעה את המדינה.

השופט חאלד כבוב קבע כי הסדר הטיעון הראשון ימלט את אחד הנאשמים מבית הכלא, כשקבע כי בעקבות הודאתו בביצוע מעשים מגונים בנערה הוא יבצע עבודות שירות בלבד. לגבי שני הסדרי הטיעון האחרים: אחד בגין סיוע לאונס והשני בגין בעילה אסורה בהסכמה, החליט השופט כבוב להשאיר את העונש פתוח להחלטה, ודיון בנושא יתקיים בעוד כחודשיים.

עו"ד ירון בן-יוסף, המייצג את הנאשם בביצוע מעשה מגונה מסר לאחר החלטת השופט: "הסדר הטיעון משקף את חלקו היחסי של הקטין בפרשה כולה, בין השאר לקח השופט בחשבון קשיים בהוכחת עבירת האינוס שיוחסה לו בתחילת הדרך. כדרכו של הסדר טיעון, כל אחד מהצדדים מתפשר".

תזכורת: פרשת האונס בצפון ת"א

בחודש פברואר נעצרו 14 נערים בחשד שביצעו שורה של מעשי אונס, מעשים מגונים ונהגו באלימות כלפי נערה בת 18 במשך שלוש שנים.

הפרשה החמורה נחשפה לאחר חקירה מאומצת שנמשכה זמן ממושך, שהחלה לאחר שבמשטרת תל אביב צפון התקבל מידע מודיעיני בפרשה. שוטרי היחידה המרכזית של משטרת תל אביב ניהלו חקירה סמויה, במהלכה התוודתה הנערה על מסכת של התעללות ותקיפה מינית שעברה במשך השנים. על פי החשד, במשך תקופה ארוכה אילצו הנערים את הנערה לספק להם שירותי מין, כשהם מפעילים כלפיה אלימות קשה, ומתעדים במצלמת וידאו את מעשי הזוועה שביצעו.

מעדותה של הנערה, שלומדת בבית ספר שנחשב יוקרתי בצפון תל אביב, עולה כי היא הכירה נער אחד בן גילה. בין השניים התפתח קשר רומנטי, במסגרתו החליט הנער לנצל אותה מינית. בשלב מסוים הוא אילץ אותה לקיים יחסי מין עם כמה מחבריו, ולאחר מכן גם עם נערים אחרים.

"העדויות שעולות בתיק הזה מחרידות ומזעזעות", סיפר פקד רן אריאלי, ראש צוות החקירה. "ברבים מהמקרים הנערים הפעילו כלפיה אלימות קשה, כגון כיבוי סיגריות וסטירות. בחלק מהמקרים אנסו אותה בני הנוער האחד אחרי השני".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק