גזר דין של 56 חודשי מאסר, שמתוכם שנה וחצי בפועל נגזרו על דני היקרי, אסף דקל, טל טייב ועוד צעיר, ארבעה צעירים שהואשמו בביצוע עבירת תקיפה חבלנית. ארבעת הצעירים הואשמו כי לפני שנה וחצי הכו קשות שוטר בפיצוציה, כך סתם ללא סיבה. כמו כן פיצוי יפצו הצעירים את השוטר בסכום של 7,500 ש"ח כל אחד.

באוגוסט 2007 נכנס אייל אבטאו, שוטר סיור במשטרת איילון לפיצוציה ברחוב יצחק שדה בתל אביב. אבטאו לא ידע שהכניסה לפיצוציה זו תשנה את חייו. ארבעת הצעירים השיכורים שהיו במקום התנפלו על אבטאו, שלא היה בתפקיד, ללא כל סיבה, הכו אותו באגרופים בפניו ובגבו, ואחר כך זרקו עליו כיסאות.

גם לאחר שאיבד את הכרתו לא הפסיקו הארבעה להכות את השוטר. אבטאו פונה במצב קשה לבית החולים עם חתך עמוק של 12 ס"מ בראשו, חבלות בכל הגוף ופגיעה קשה באחת מחוליות עמוד השדרה.

בקביעתה אמרה שופטת בית המשפט השלום בתל אביב דורית רייך שפירא כי "חובתו של בית המשפט לתרום למלחמה בפשיעה, להוקיע מעשי אלימות ובריונות קשים ומכוערים, שפגיעתם בקורבנות רעה וקשה ותוצאותיהם עשויות להיות חמורות ואפילו פטאליות. אין די בהוקעה מילולית והתכלית החקיקתית לא תיושם באמצעות הטפות מוסר שהן בגדר מס שפתיים ולא מעבר לכך."