"מעולם לא התקפתי". אהוד אולמרט (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות)
תיק טלנסקי נפתח מחדש | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

בית המשפט העליון החליט היום (ד') להיענות לבקשת הפרקליטות ולפתוח מחדש את תיק טלנסקי - שבו זוכה ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לפני כשנתיים. בקשת הפרקליטות התקבלה בעקבות ראיות חדשות שהעבירה שולה זקן במסגרת הסדר הטיעון בפרשת הולילנד, כולל הקלטות של שיחות שקיימה עם אולמרט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הגשת בקשה לגביית ראיות על ידי המדינה לאחר זיכוי הנאשם בערכאה הדיונית היא מחזה נדיר", כתב נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס בהחלטה. "נקבע כי הבקשה הוגשה ע"י המדינה בשלב מאוחר מאוד, אולם נוכח טיב החומרים שהוצגו, ראוי שחומרים אלה יובאו בפני בית המשפט המחוזי, על מנת שזה ישקול את הכרעתו לאורם". בהחלטת בית המשפט העליון נקבע כי התיק ישוב לדיון בבית המשפט המחוזי בירושלים לצורך גביית הראיות ומתן פסק דין משלים.

תגיע בלבוש רגיל, שולה זקן (צילום: מוטי קמחי)
הראיות שהעבירה הובילו להחלטה | צילום: מוטי קמחי

"בחודשים האחרונים הגיעו לידיה של המבקשת ראיות חדשות, חלקן חפציות, שיש בהן כדי להשליך על הערעור שנידון בפני בית המשפט העליון", נכתב בפניית הפרקליטות לבית המשפט העליון.

"לאחר שזקן שבה והציגה ראיות חיצוניות, חפציות, ובעיקר קלטות, שלא היו בידי המדינה ושלא יכלו להיות בידה קודם לכן - הגיעו הצדדים להסכם. בין יתר הראיות המדוברות שנמסרו למדינה יש שתי קלטות, שבהן נשמעים אולמרט וזקן משוחחים ביניהם בהקשר הרלוונטי לתיק דנן".

משה טלנסקי (צילום: רויטרס)
טלנסקי | צילום: רויטרס

בפרקליטות טוענים כי להקלטות השפעה מכרעת על התיק. "השיח הזה, יחד עם הרישומים ביומניה של זקן, מתירים באופן ברור את הספק שהטריד את בית המשפט המחוזי בירושלים - ספק שעומד בשורש זיכויו של המשיב בפרשת טלנסקי", נכתב. "בקשה זו נסבה בעיקרה על שתי קלטות אלה. בית המשפט הנכבד מתבקש להורות לבית המשפט המחוזי לקבל את הקלטות ואת הרישומים ביומן של זקן באמצעות זקן כעדה, ולשוב ולשקול את הכרעתו בהתאם".