לנקרי בביה
לנקרי בביה"ח לאחר הירי | צילום: חדשות 2

לבית המשפט המחוזי בחיפה הוגש הבוקר (ה') כתב אישום בפרשת הירי בראש עיריית עכו שמעון לנקרי, שנפצע באורח בינוני בתקרית. שני החשודים בפרשה מואשמים בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, ניסיון לשוד מזוין וחבלה בכוונה מחמירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום, שני תושבי הכפר ג'דיידה-מכר - האחד קטין והשני בן 26 - תכננו בחודש מרס האחרון לשדוד רכב בצומת ירכא, כשהם חמושים בנשק חם. בהתאם לתכנון, השניים הגיעו לצומת בשעת לילה, שם המתינו להזדמנות המתאימה.

שהאב סגייר, אחד החשודים בירי
שהאב סגייר, אחד החשודים בירי | צילום: אלון שני

סמוך לשעה אחת בלילה החליטו השניים לממש את תוכניתם, והתנפלו על רכבו של שמעון לנקרי שהיה בדרכו חזרה מביקור בכפר יאסיף אל ביתו בעכו. לאחר שהשניים עטו על רכבו, פתח לנקרי בנסיעה בניסיון להימלט מהמקום - אז אחד הצעירים שלף את האקדח, ירה בלנקרי, ופצע אותו בחזהו.

סנגוריהם של החשודים
סנגוריהם של החשודים | צילום: אלון שני

על פי טענת פרקליטות מחוז חיפה, לאחר המעשה התקשרו שני הנאשמים לאחד מחבריהם והזעיקו אותו אל צומת ירכא, במטרה להימלט ממקום הפשע. שהאב סגייר, אחד החשודים בירי, טען לאחר הקראת כתב האישום, כי הוא כלל לא היה בזירת הירי וכי מנסים "להפיל עליו תיק"

גם עורכי דינם של שני החשודים, מיכאל כרמל ושאדי דבאח, הציגו בבית המשפט קו הגנה דומה ואמרו כי "הנאשמים מכחישים את המיוחס להם. מדובר בכתב אישום המושתת על עדות של מעורב אחר שניסה להפיל את הלקוחות שלנו. נוכיח זאת בבית המשפט".