לאחר שבשבוע שעבר דחה בית המשפט העליון את ערעורו של נשיא המדינה לשעבר משה קצב, הבינו פרקליטיו כי ככל הנראה מוצו הדרכים המשפטיות למנוע את כניסתו לכלא בעוד קצת פחות מחודש. בעקבות כך, עובד צוות ההגנה של קצב על הכנת בקשת חנינה מנשיא המדינה המכהן, שמעון פרס.

מקורביו של הנשיא קצב, שבילו איתו את הימים שלאחר החלטת בית המשפט העליון, סיפרו לעיתון "ידיעות אחרונות" כי מהלך שכזה יזכה לתמיכה ציבורית רחבה. "המערכת רצתה לעשות לקצב משפט, והוא אכן נעשה. עקרון השוויון קיבל ביטוי מלא, נוצרה ההרתעה אבל לשלוח נשיא וסמל של המדינה לכלא זה כבר מיותר", אמר אחד המקורבים.

לאחר שביום שישי בחר קצב, לראשונה, שלא להתפלל את תפילת השחרית בבית הכנסת השכונתי בקרית מלאכי, העביר הנשיא לשעבר את השבת בבית אחיו במושב בני ראם יחד עם רעייתו גילה. בצאת השבת השתתף קצב בשיעור תורה, שם ביקש מהנוכחים את תמיכתם בימים הקשים שעוברים עליו. "עכשיו, אחרי שהכל נגמר, אני רוצה שתאמינו לי שזו עלילה", טען קצב.

ציון אמיר: מקווה שיהיו לו כוחות למאסר

פרקליטו של קצב, עו"ד ציון אמיר, הגיע אמש לאולפן "פגוש את העיתונות", שם התייחס להליכים המשפטיים. "הסיפור של קצב תם שם בבית המשפט בבית הדין. ב-7 בדצמבר קצב ייכנס לבית הסוהר, אני מתקשה לראות סיטואציה שתאפשר להגיש דין נוסף", אמר עו"ד אמיר.

"קצב הוא בן אנוש כמו כולנו", הוסיף עו"ד אמיר. "הוא לא בן אלים ומהבחינה הזאת אי אפשר לחשוב על כך שמשה קצב בכלא, אבל הפרשה הזאת החריגה אותו מגבולות משה קצב ולא רק כי היה נשיא המדינה. הפרשה העצימה את הדבר הזה למקומות שאני לא מצליח אותו לראות עושה את הצעד הזה ודלת ברזל נטרקת מאחורי גבו".

עו"ד אמיר סיכם: "אני לא יודע מה יקרה ב-7 בדצמבר, אני מקווה שיהיו לו את הכוחות לזה. שאלתי אותו אם הוא אנס מישהי והוא אמר לא אנסתי אף אחת. אמרתי לו שיצטרך להיאבק כל הזמן, גם אם יהיה אסיר".

"בהכירי את קצב – לא מאמין שהוא יודה בעתיד ביחסים בהסכמה. האיש נמצא במאבק נגד כל העולם במשך חמש שנים וחצי. אני חושב שהמשפחה תומכת בקצב ותמשיך לתמוך בו. היו לי הרבה שיחות עם אחיו, בתו, בניו ואשתו, והם לא בהדחקה – הם מאמינים באמונה שלמה שפסק הדין קבע אמת משפטית שלא בהכרח יש לו זיקה עם אותו צדק אלוקי שאנחנו שואפים אליו".

"אני מקבל בכניעה מוחלטת פסק דין של שופטי בית המשפט העליון. אני רוצה שהחברה תישאר חברה חזקה ואיתנה ואני נכנע בפני פסק דין שאני לא מסכים איתו", אמר עו"ד אמיר והמשיך: "האם פסק הדין הוציא ממני את הספקות שנמצאים בפסק הדין הזה? לא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק