"הבטיח שלא תגורש". אילוסטרציה | צילום: רויטרס

רכז ברשות ההגירה והאוכלוסין נאשם בניצול מיני של נתינות זרות: הפרקליטות הגישה היום (ב') לבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום נגד עמוס רבינר, תושב השפלה בן 36, שנאשם בבעילה אסורה בהסכמה תוך ניצול יחס מרות, במרמה והפרת אמונים ובהחזקת סם מסוג קנביס לשימוש עצמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענת הפרקליטות, רבינר הפעיל שתי נתינות זרות מהפיליפינים לצרכי מודיעין, וקיים איתן קשר מיני תוך ניצול מעמדו. המתלוננות פנו אל רבינר, שעבד בתפקיד רכז מודיעין, והציעו לו את שירותן באיסוף מודיעין על עובדים זרים אחרים, כדי למנוע את גירושן.

"אחת המתלוננות פנתה לנאשם בשל חששה כי תגורש מישראל", נכתב בכתב האישום, "וביקשה למסור מידע אודות שוהים בלתי חוקיים".

לטענת הפרקליטות, רבינר הבטיח שאם תספק לו מידע על עובדים זרים אחרים - לא תגורש. "במהלך התקופה, תוך שהנאשם מנצל את מרותו ביחסיו עמה, קיים הנאשם קשר עם המתלוננת שכלל קיום יחסי מין", נטען בכתב האישום, שבו מפורטים מספר מפגשים בבתי מלון ובדירות.

"מעשה הפרת אמונים הפוגע בציבור"

המתלוננת השנייה, שגם היא אזרחית הפיליפינים, שהתה בישראל מכיוון שהיה לה בן זוג ישראלי, ולא היה לה אישור עבודה בישראל. בפרקליטות טוענים כי רבינר אישר לה לעבוד ללא היתר, ובכך סיפק לה הגנה מפני סנקציות.

"תוך שהנאשם מנצל את מרותו ביחסיו, הציע הנאשם למתלוננת לנסוע עימו לצימר, והשניים קיימו יחסי מין", נכתב בכתב האישום. "במעשיו המתוארים לעיל, בעל הנאשם את המתלוננות תוך ניצול יחסי מרות בשירות, ובהיותו עובד ציבור עשה הנאשם מעשה הפרת אמונים הפוגע בציבור".

רבינר שוחרר לפני כחודש וחצי למעצר בית בערבות, ובית המשפט הוציא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ, והפרקליטות דורשת להרחיקו ממקום העבודה ולהאריך את צו עיכוב היציאה מהארץ.