לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש הבוקר כתב אישום חמור נגד מרדכי מזרחי, תושב העיר בן 33, שניסה לאנוס וביצע מעשה מגונה בשכנתו החרדית בת ה-26 בשעה שבעלה לא היה בבית, לאחר שפרץ לדירתם. במקביל לכתב האישום הגישה הפרקליטות בקשה להאריך את מעצרו עד לתום ההליכים נגדו. בדיון בהארכת מעצרו הודה הנאשם במיוחס לו.

מכתב האישום שהוגש על ידי עו"ד ארז פדן מפרקליטות מחוז ירושלים עולה כי ב-7 בדצמבר, סמוך לשעה עשר בלילה, שב מזרחי לביתו שבירושלים וחלף על פני שכנו שיצא מהבית. הנאשם ידע ששכנו הוא אברך והעריך כי הוא יוצא מהבית למשך מספר שעות ללמוד בכולל. על פי כתב האישום, זמם הנאשם לנצל את יציאתו של הבעל מהבית כדי לבעול את אשתו.

"הנאשם ניגש לדלת הדירה של המתלוננת ומצא שהיא פתוחה, הוא חזר לדירתו שם הכין את עצמו לבצע את זממו", נכתב באישום. "הנאשם החליף את מכנסיו למכנסי טרנינג על מנת שיקל עליו להתפשט, הנאשם לקח כובע צמר כהה ועשה בו באמצעות מברג שני חורים לעיניים , וכן הצטייד בסכין יפנית בעלת להב נשלף באורך של כ-10 ס"מ".

"נכנס לחדר השינה והתיישב על האישה"

על פי כתב האישום, מזרחי חבש כובע הגרב כדי שיסתיר את פניו, הלך אל דירת שכניו, בה שהו באותה עת המתלוננת ושני ילדיה הקטנים כשהם ישנים. הנאשם פתח את הדלת ונכנס לחדר השינה. "המתלוננת שכבה במיטה על בטנה. הנאשם התיישב על ירכיה וביצע בה מעשים מגונים מעל הבגדים", נכתב באישום.

"הנאשם סימן לה באצבעו שתהיה בשקט ונופף לכיוונה בסכין על מנת להפחידה וכדי שלא תתנגד. הנאשם הפשיל את מכנסיו, הוציא את איבר מינו ונגע בו בגופה של המתלוננת באזור הירך או הבטן".

האישה שומרת המצוות ביקשה מהשכן שיפסיק, היא התנגדה וצעקה, כשהיא נאבקת ומנסה להדוף את מזרחי מעליה. בזמן שהתגדה לו ובניסיון להוציא את הסכין מידו של הנאשם, נגרם לאישה חתך עמוק באצבעות כף ידה הימנית וירד לה דם.

"זעקה לעזרת השכנים"

על פי כתב האישום, הנאשם המשיך לנסות ולהשכיב את שכנתו על המיטה. בשלב מסוים, הצליחה השכנה להשתחרר מאחיזתו של הנאשם וברחה אל מחוץ לדלת הדירה, שם התחילה לצעוק לעזרת השכנים והנאשם נמלט מהמקום.

"במעשיו המתוארים לעיל, ניסה הנאשם לבעול אישה שלא בהסכמתה החופשית, תוך איום בנשק קר, וכן ביצע מעשה מגונה באישה שלא בהסכמתה החופשית תוך איום בנשק קר, וכן התפרץ למקום המשמש למגורי אדם בכוונה לבצע פשע כשהוא נושא נשק קר", נטען בכתב האישום.  

מזרחי נאשם בעבירות של ניסיון אונס בנסיבות מחמירות, מעשה מגונה בנסיבות מחמירות ופריצה לדירה בנסיבות מחמירות.