אחרי שהבינו שהקרב שלהם אבוד, בני משפחת סחיווסחורדר עלו אתמול לקברי יקיריהם - כדי לספר להם שהאחראים לרציחתם יוצאים היום לחופשי.

"יש לנו כוונה ורצון לקחת את מה שאתה רואה פה, לפרק את המצבות, להוציא את השרידים שקברנו פה ולקחת אותם החוצה למדינה שלא בגדה בהם", אומר מאיר סחיווסחורדר, שהוריו ושלושה מאחיו נרצחו בפיגוע במסעדת סבארו. "כי מדינת ישראל בגדה בכל מי שמונח פה ויש פה עוד כמה מאות, רק באזור הזה".

משפחת סחיווסחורדר, שמוצאה מהולנד, היא אולי המשפחה ששילמה את מחיר הטרור הכבד ביותר בתולדות המדינה. שני הורים ושלושה מילידיהם נרצחו בפיגוע במסעדת סבארו, ושני ילדים נוספים נפצעו קשה. כשנודע השבוע שמתכננן הפיגוע ומי שהסיעה אותו וסייעה לו ישוחררו מהכלא, הבן שבואל השחית את האנדרטה לזכר יצחק רבין בתל אביב, כאות מחאה. הוא נעצר ושוחרר.

היום ניסו האחים את כוחם בבג"ץ, אך גם שם דחו את טענותיהם. הדיון שם היה מכור, טוענים האחים. "אנחנו לא ניתן לטרוריסטים לצאת מגבולות הארץ! ואם הם יצאו מגבולות הארץ, תדעו לכם תושבי ארצות הברית ואנגליה, מדינת ישראל שמה עליכם זין!", אמר שבואל בכעס.

"איבדתי אמון בכל דבר שהרגשתי"

גם לאחר שנרגע קצת, מבטיח הבן - אנקום את דם משפחתי באופן עצמאי. "לצערי הרב מדינת ישראל פשטה את כליה המשפטיים, המוסריים והשאירה בידי את נושא של צידוק הדין עם רוצחי ומשלחי רוצחי הורי. לנפגע קורבן העבירה יש את הזכות המלאה ללכת לבצע תג מחיר אזרחי ולהעניש אותו", טוען שבואל.

לאה סחיווסחורדר, היום (צילום: חדשות 2)
לאה סחיווסחורדר. "התפוצצנו מחדש" | צילום: חדשות 2

ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון הבטיח לאחים שהמרצחים ירקבו בכלא עד סוף ימיהם, אבך היום ההבטחה הזאת הופרה. "אני מרגישה שהתפוצצתי שוב מחדש. אני מרגישה שכל מה שבנינו עם עצמו 10 שנים וכל מה שהצלחנו להתגבר על עצמנו כי בסך הכל לקחנו את השכול בצורה מאוד 'טובה' כביכול. אני מרגישה שכל מה שעשינו ב-10 שנים האלה זה פשוט לשווא, זה פשוט לכלום. כרגע איבדתי אמון בכל דבר כלשהו, בכל דבר שהרגשתי", אומרת בעצב לאה סחיווסחורדר, האחות הקטנה.

האחים פגועים מאוד מאווירת השמחה והצהלה שאופפת את העם בימים האחרונים. מוטב היה שמשפחת שליט תחגוג בשקט בין כותלי ביתה, הם אומרים, ולא היה מתרחש הפסטיבל הזה בימים קשים כל כך עבורנו.

כאן בחדשות 2 באינטרנט נעביר החל מהשעה 6:00 בבוקר ועד שעות הלילה משדר מיוחד לרגל שובו של גלעד שליט, כולל דיווחים ועדכונים בשידור חי מכל מוקדי ההתרחשות בישראל, במצרים, בעזה וביהודה ושומרון, ובליווי כתבי ופרשני חדשות ערוץ 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק