בית משפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ה') עונש של 12 שנות מאסר בפועל על ערן מזרחי, מנהל ההשקעות מסביון שהוציא במרמה כ-57 מיליון שקל מלקוחותיו. הוא הורשע ב-84 עבירות גניבה, ב-100 עבירות של קבלת דבר במרמה וב-24 עבירות של הלבנות הון ועבירות כלכליות נוספות. בנוסף, נגזרו עליו 18 חודשי מאסר על תנאי ותשלום קנס של 300 אלף שקל שקלים, וקבע כי הוא ישלם 258 אלף שקלים פיצויים לכל אחד מקורבנותיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כחודשיים וחצי הורשע מזרחי בשורת עבירות ובהן גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף, הלבנת הון ועבירות נוספות. בפרקליטות ביקשו שבמסגרת הראיות לעונשו, יוצגו טבלאות שבהן מרוכזים נתונים לאן נעלם הכסף שלקח מזרחי מקורבנותיו.

התביעה ביקשה גם להראות שיש לנאשם כספים שהוא מחביא. לטענת הפרקליטות, במקום להחזיר לנפגעים את כספם, מזרחי העדיף לקנות וילה בסביון, רכבי יוקרה וכן לחיות חיי פאר. במעשיו המתוארים בכתב האישום המתוקן קיבל הנאשם מהנפגעים, במרמה בנסיבות מחמירות, בהסתמך על מצגי השווא השקריים וטענות הכזב שהציג להם, סכומי כסף גדולים, זייף מסמכים, גנב את הכספים כשהוא מורשה בהם ועשה בהם שימוש לצרכיו האישיים בניגוד למטרה בגינה נמסרו לו.

"עונש כבד". עו"ד רובינשטיין (צילום: חדשות 2)
"עונש כבד". עו"ד רובינשטיין | צילום: חדשות 2

"הוא מחזיק סכום כסף לא מבוטל שאין עליו הסבר. גם אם קיימת חרטה, היא לא נכונה", הדגישו אז בפרקליטות. "במקום לתת כסף ולפצות את הנפגעים, הוא מוכן לשבת בכלא".

פרקליטו של מזרחי, עו"ד מנחם רובינשטיין, הגיב על גזר הדין ואמר כי "לדעתי, בית המשפט יכול היה להסתפק בעונש מופחת, אך השופט התכוון מראש לתת יותר. אם שואלים אותי? זה עונש כבד מאוד. נערער על העונש".

"מגה פיגוע". עו"ד בינו (צילום: חדשות 2)
"מגה פיגוע". עו"ד בינו | צילום: חדשות 2

מנגד, הביע פרקליטם של 70 נושים בפרשה, עו"ד אביתר בינו, את חוסר שביעות רצונו מן העונש: "מדובר פה במגה פיגוע. זהו אדם שרימה כמות עצומה של אנשים, הותיר אותם ללא כסף וללא עתיד וכרגע כולם עוסקים בכמה הוא מסכן. התוצאה הסופית היא שהעונש שהוא קיבל נמוך מאוד".

"המעשים החמורים יתגלו". עו"ד בן-שמואל (צילום: חדשות 2)
"המעשים החמורים יתגלו". עו"ד בן-שמואל | צילום: חדשות 2

לדבריו הצטרף עו"ד יוחאי בן-שמואל מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, שאמר כי "גזר הדין משלים תהליך שמהווה מסר ברור לנוכלים כדוגמת מזרחי, שגונבים את כספי לקוחותיהם. בסופו של דבר, מתוחכמים ככל שיהיו מעשיהם - הם יתגלו".