בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום מאסר עולם על רונן בן עדי, האדם שהורשע ברצח מרגריטה לאוטין בבת ים בעת ניסיון חיסול בין עבריינים. שמעון סבאח, מי שהורשע בכך שסייע לבן עדי נידון לשבע שנות מאסר. העונשים נגזרו על השניים בהתאם לעסקת טיעון שנחתמה עם שניהם.

"קשה להיות מרוצים מעונש של מאסר עולם", אמר לחדשות 2 באינטרנט עורך דינם של המורשעים, עו"ד מוטי כץ, "אבל מדובר בהסדר טיעון יוצא דופן בו הנאשם לוקח אחריות לעבירה כה חמורה". עורך הדין ביקש להצטער על התוצאה שנגרמה כתוצאה ממעשיו של מרשיו.

רק בשבוע שעבר הודו רוצחיה של לאוטין ז"ל בכל סעיפי האישום והורשעו בדין. כחלק מהסדר הטיעון יפצו הנאשמים את משפחת הנרצחת בסכום של 350 אלף שקלים. הכסף יועבר, שווה בשווה, לילדיה של לאוטין.

משפטם של שני הנאשמים ברצח נפתח במאי בשנה שעברה, כתשעה חודשים לאחר הרצח בחוף הים. לאוטין, ששהתה בחוף יחד עם בעלה וילדיה, נפלה קורבן לניסיון חיסול בעולם התחתון ונורתה בלב ההמון שבילה בחוף הים באותה השעה.

בן עדי וסבח נעצרו לאחר הרצח, ובחקירה עלה החשד כי איש העולם התחתון איציק אברג'יל הזמין את ההתנקשות הכושלת - בשני אויביו: מוטי חסין ורמי אמירה.

אלכס לאוטין: "אני לא יכול להחזיר לבנות את אימן"

אלכס לאוטין, בעלה של מרגריטה, סיפר בשבוע שעבר בראיון עצוב לערוץ החדשות כי למרות ששנתיים עברו מאז הרצח, הכאב עדיין מלווה את המשפחה: "מעבר ללחבק את הבנות, אני לא יכול לעשות כלום כדי להחזיר להן את אימן".

אלכס הביע מידה מסוימת של שביעות רצון מהסדר הטיעון. "אני מקווה שהסדר הטיעון יצא לפועל", אומר אלכס אבל מיד מסייג: "למרות שמבחינת המשפחה זה לא מספיק, כי שום דבר לא באמת יחזיר את מרגריטה".

למרות גזר הדין, העצב של בנותיו של אלכס על חסרונה של האם - לא עובר. "רק אתמול הבת הגדולה בכתה שהיא מתגעגעת לאמא", סיפר אלכס, "ניסיתי כמה שיותר לחבק ולחזק את הילדה אבל מעבר לזה אני לא יכול לעשות כלום".

בנוסף, ציין לאוטין כי במהלך השנתיים האחרונות הוא נפגש עם אנשי הצמרת המדינית, שהבטיחו לעזור למשפחה, אבל לדבריו, מעבר להבטחות סתמיות שום דבר לא קרה.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק