אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

"מעשיו של הנאשם חמורים מאוד ואך בנס לא הסתיימו בפגיעה בנפש". בית הדין הצבאי גזר עשרה חודשי מאסר לריצוי בפועל, מאסר מותנה והורדה לדרגת טוראי לחייל שאיים בנשק על שומרים בעת שהיה שיכור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנאשם הורשע בגין כך שבמהלך שבוע נופש של יחידתו, יצא יחד עם מספר חברים לבלות בפאב הסמוך לכפר הנופש. במהלך שהייתו בפאב שתה הנאשם אלכוהול והסתכסך עם אזרחים. בעקבות האמור החליט הנאשם לחזור לכפר הנופש על מנת ליטול את נשקו האישי ולחזור לפאב כדי לאיים על האזרחים.

החייל נטל מחסנית מלאה בכדורים וניגש לנשקיה על מנת ליטול את נשקו. עם זאת, משנוכח שהנשקייה סגורה, פנה הנאשם לעמדת שער הכניסה של הנופש בה ביצעו באותה עת שני חיילים מהיחידה תורנות שמירה.

רצה לצאת עם נשק לפאב

הנאשם חטף את נשקו של אחד מהחיילים, ללא הסכמתו, הכניס מחסנית וניסה לצאת מכפר הנופש לכיוון הפאב, תוך שהשומרים מנסים לקחת את הנשק ממנו ולמנוע את יציאתו מהמקום. אך אז דרך הנאשם את הנשק, העביר את הנצרה למצב בודדת וכיוון את הנשק שהוא עם כדור בבית הבליעה, לכיוון השומרים, תוך שאיים עליהם שלא להתקרב אליו.

עוד על פי האישום, בהמשך על מנת להרתיע את השומרים מלהתקרב אליו, ירה הנאשם כדור אחד באוויר. לאחר מכן הגיעו למקום שני חיילים אחרים, שהשתלטו על הנאשם, נטלו את הנשק ופרקו אותו.

בית הדין הצבאי כיבד את הסדר הטיעון שנרקם בין הצדדים והשית על הנאשם כאמור עשרה חודשי מאסר לריצוי בפועל, מאסר מותנה והורדה לדרגת טוראי. "הנאשם עשה שימוש מסוכן ביותר בנשק, שעה שהוא נתון תחת השפעת אלכוהול, ולא הסתפק בכיוון הנשק אלא גם ירה בו תוך יצירת פוטנציאל, סיכון ממשי לסובביו, וכל זאת מתוך רצון לנקום באותם אזרחים עימם הסתכסך", ציין בית הדין בהחלטתו.