דרור אלפרון, בנו של העבריין שחוסל יעקב אלפרון, הורשע בעבירת איומים בעקבות קטטה שבה היה מעורב. בית המשפט קבע שאלפרון איים על צעיר אחר כשניגש אליו במועדון הביאנקה ברעננה לפי כחמש שנים ואמר לו "מלאך המוות בא אליך".

לצד ההרשעה, אלפרון זוכה מחמת הספק מעבירה חמורה יותר של תקיפה הגורמת חבלה, לאחר שהתביעה לא הצליחה להוכיח את טענותיה, לפיהן אלפרון בעט בראשו של הצעיר ותקף אותו במועדון. גזר הדין שהוטל על אלפרון נקבע על 12 חודשי מאסר בפועל - בחופף לעונש המאסר שהוא כבר מרצה, 34 חודשי מאסר בגין סחיטה באיומים סביב עסקי מחזור בקבוקים.

כזכור, אלפרון מרצה בימין אלה עונש מאסר שהוטל עליו בעקבות סחיטה באיומים שבה היה מעורב במסגרת פרשת מחזור הבקבוקים. בהחלטתה, מתחה השופטת נאוה בכור ביקורת חריפה על המשטרה, שניהלה לדבריה חקירה מגמתית נגד אלפרון, והשתמשה באמצעים רבים ביחס לחומרת העבירה.

"ממצאי החקירה מצביעים על חקירה מגמתית של המשטרה כנגד הנאשם, באופן שפגם באורח קריטי בהגנתו באשר אירוע התקיפה החבלנית המיוחס לו", כתבה השופטת בכור. "מגמתיות זו נוגעת לאופן החקירה, גיוס לא שגרתי של אמצעים טכנולוגיים רבים לשם קידומה, ומחדלי חקירה משמעותיים".

אהובה אלפרון: "איפה הצדק?"

עו
עו"ד ניר דוד | צילום: חדשות 2

בתום הדיון, בשלב הטיעונים לעונש, פנה דרור אלפרון לשופטת וטען כי עבר זמן רב מאז העבירה, בו חלו בו שינויים רבים. "מאז שירתתי בצבא, לחמתי בגבולות, אני רוצה לפתוח דרך חדשה ולהשאיר את העבר בעבר ולהסתכל קדימה", אמר אלפרון. "אני לומד מנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה, ויש לי גם אחים קטנים בבית שאני רוצה לחזור אליהם ולכוון אותם לדרך טובה יותר".

"אני לא אדם שקם בבוקר וחושב לעצמו 'בוא נעשה פשע'", הוסיף. "אם הייתי יודע שהשם שלי מאיים כל כך לא הייתי מציג עצמי בשמי המלא בפני אנשים אחרים. היום אני לא יכול להיכנס לעסק שאני רוצה למכור לו פולי קפה מבלי שזה ייחשב לי כאיום".

אהובה אלפרון, שהגיעה לדיון של בנה, הביעה זעם על ההחלטה. לאחר שהשופטת עזבה את האולם קראה בפרץ רגשות לעבר הנוכחים: "איפה הפשע שביצע? די! מספיק! למה שלא יעמידו אותו מול כיתת יורים? אם היה גונב, דוקר, פוגע, הייתי שותקת, איפה הצדק?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק