סוף פרשת התקיפה המזעזעת של איטה פוגל: בית המשפט המחוזי בחיפה אישר היום את עסקת הטיעון, הקובעת כי 13 שנות מאסר בפועל יוטלו על סטפן בוריסביצ'ו, האחראי המרכזי לתקיפתה של פוגל. עיסקת הטיעון הוגשה לבית המשפט לפני למעלה מחודשיים, ובמסגרתה הודה בוריסביצ'ו בעבירות של התפרצות לבית, גרימת חבלה בנסיבות מחמירות, שוד וחבלה בכוונה מחמירה.

איטה פוגל אמרה בסיום הדיון בחודש נובמבר כי היא "מקווה שהעונש שיקבל הנאשם ירתיע צעירים אחרים מלבצע מעשים דומים". הנאשם בעצמו הביע חרטה והתנצל על התקיפה האלימה בפני פוגל, שאמרה בתגובה כי אינה סולחת לו.

בוריסביצ'ו בבית המשפט
סטפן בוריסביצ'ו בבית המשפט | צילום: חדשות 2

לירן הוברט, חברו של בוריסביצ'ו ושותפו לפשע, הורשע לפני כחודשיים במסגרת הסדר טיעון. בית המשפט המחוזי בחיפה גזר עליו עשר שנות מאסר בפועל. כמו כן, גזר בית המשפט מאסר של שנתיים נוספות על תנאי וקנס פיצוי בסכום של 17 אלף שקלים למותקפת. על פי הסדר הטיעון, הוברט חזר בו מכפירתו והודה בכתב אישום מתוקן שהוגש נגדו. השופט שיף קבע, כי יוגש תסקיר מבחן בעניינו של הנאשם וכי הטיעונים לעונש, יהיו חופשיים לשני הצדדים. הנאשם השלישי בתיק, אריק שכטר, נידון ל-11 שנות מאסר בפועל.

שלוש שעות ארוכות של התעללות בקשישה

התקיפה אירעה לפני כשנתיים בביתה של פוגל בחיפה. שלושת הצעירים הגיעו לביתה במטרה לשדוד אותה, בחרו להם קורבן חלש, ובמשך כשלוש שעות ביצעו השלושה את זממם והותירה את הקשישה חבולה ופצועה כשהיא נדרשת לטיפול נמרץ, לאשפוז ממושך ולשיקום.

סיפור תקיפתה של פוגל הסעיר את המדינה. לפי התביעה, בוריסביצ'ו היה הרוח החיה מאחורי מעשה השוד ומאחורי פריצות נוספות לדירות של קשישים בחיפה. ב-18 בינואר אשתקד הגיעו בוריסביצ'ו, שכטר והוברט לדירתה של פוגל וניתקו את זרם החשמל לדירתה.

פוגל יצאה מהדירה ואז התנפלו עליה הנאשמים, דחפו אותה לתוך הדירה, והובילו אותה למקלחת שם כבלו את ידיה ואת רגליה. בכתב האישום נכתב כי "סטפן חסם את פיה בסרט דביק. הם אמרו למתלוננת כי יש להם מידע שיש לה בבית 30,000 דולר. המתלוננת השיבה שאין לה כסף, ואז כיבה סטפן סיגריות על גבה והיכה אותה. סטפן שפך עליה את האקונומיקה מהראש ועד לרגליים. פוגל החלה לבכות, ואמרה שאין לה כסף. בהמשך שפכו עליה מים קרים, והפעילו שוקר חשמלי על ידיה, על בטנה ועל גבה".