בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר 12 חודשי מאסר בפועל ו-12 חודשי מאסר על תנאי על יהודה כהן, בן 84 מתל אביב, שהורשע בשתי תקיפות מיניות חמורות של ילדות בנות 12.

המקרה הראשון, בגינו הורשע כהן במעשה מגונה בנסיבות אינוס בקטינה שטרם מלאו לה 14 שנים, אירע בחודש יולי 2006. בעת שנערך שיפוץ בבית הילדה, עשו בני משפחתה שימוש בחדר השירותים בביתו של כהן, שגר בסמוך להם.

באחת הפעמים בה יצאה מהשירותים, פתח כהן עם בת ה-12 בשיחה. במהלך השיחה הוא חיבק אותה, נשק לשפתיה ונגע בשדיה. "מעשים אלה עשה לשם גירוי וסיפוק מיני", נכתב בגזר הדין.

"גיל אינו משמש חסינות בפני ענישה ראויה"

בעקבות המקרה השני שאירע במרץ 2007, הורשע כהן במסגרת הסדר טיעון במעשה סדום בנסיבות אינוס בקטינה שטרם מלאו לה 14 שנים. הילדה, שהייתה אז בת 12, מתגוררת עם סבתה בסמוך לכהן.

במהלך מפגש עם הנערה הצעירה, ניצל אותה כהן, הכניס את ידו לישבנה ונגע באיבריה האינטימיים. גם את המעשה הזה, לפי גזר הדין, "ביצע לשם גירוי וסיפוק מיני".

בטיעונים לעונשו של כהן נאמר כי כל הנוגעים בדבר באים מרקע משפחתי לא פשוט, גם הנפגעות וגם הקשיש, שבריאותו הידרדרה בשנים האחרונות. "גזירת דינו של אדם בן 84 כשהוא מצוי בערוב ימיו היא מלאכה לא קלה, בוודאי כשמדובר במי שלעולם לא הורשע בפלילים וניהל אורח חיים נורמטיבי עד הגיעו לגיל 80. יחד עם זאת, גיל אינו משמש חסינות בפני ענישה ראויה", כתב הרכב השופטים.

עורכת הדין טלי גוטליב מהסנגוריה הציבורית אמרה בעת מתן גזר הדין כי "בתיק הזה יש נסיבות מיוחדות של השהיית הגשת כתב האישום, ובמהלך אותה השהייה הידרדר מצב בריאותו של הנאשם".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק