הבוקר (ד') הותר לפרסום שמו של מנכ"ל קבוצת הכדורגל מכבי פתח תקווה איציק לוזון, כאחד מ-16 הנאשמים בפרשת הסחיטה באיומים שנחשפה לפני כחודש. על פי החשד, הקורבנות בפרשה היו בעלי עסקים וקבלנים. לוזון נאשם בקשירת קשר לביצוע פשע, התפרצות למקום מגורים בכוונה לבצע גניבה וגניבת רכב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שמו של לוזון הותר לפרסום לאחר שהוא וסניגורו, עו"ד אבי חימי, משכו את בקשתם לאיסור הפרסום שהוגשה לבית המשפט העליון. "נילחם על חפותו של לוזון בבית המשפט", מסר חימי לחדשות 2 Online.

באמצע החודש שעבר הותר לפרסום שמו של העבריין איתן חייא כחשוד בסחיטה באיומים של בעל אולם אירועים מיפו. מעצרו הוארך בשמונה ימים בדיון שהתקיים בבית משפט השלום בתל אביב. שעות לאחר מכן האריך בית המשפט בתשעה ימים את מעצרו של איציק לוזון, בחשד שהיה שותף למעשים.

הפרשה החלה לפני מספר חודשים כשאולם אירועים ביפו קרס כלכלית באופן פתאומי ובעל המקום עזב את הארץ כשהוא מותר אחריו עשרות זוגות ללא מענה בדרך לחתונה. מרבית הזוגות שילמו מראש על החתונה אבל מצאו את עצמם מול דלתות נעולות. בשלב זה החלו על פי החשד גורמים עבריינים להתקשר אל הזוגות ולאיים עליהם שההמחאות שמסרו בידיהם וכי עליהם לשלם.

העבריין איתן חייא
איתן חייא | צילום: חדשות 2

במקביל, היחידה המרכזית של מחוז תל אביב פתחה בחקירה שהובילה לשני חשודים מרכזיים: חייא, שריצה בעבר מאסר ממושך בארץ ובחו"ל, ואף כונה בעבר "ראש המאפיה הישראלית בארה"ב". שותפו למעשה על פי החשד, היה לוזון.

על פי החשד, השניים הקימו עסק משותף שבמסגרתו חברו לבעלי אולם החתונות ושכרו ממנו את הנכס במטרה להפוך אותו לאולם אירועים. בשלב מסוים השותפות הפכה למסכת איומים כלפי הבעלים של המקום עליו ניסו להשתלט. מחומר החקירה עולה כי החשודים סחטו בנוסף אנשי עסקים אחרים בסכומים שנאמדים בעשרות מיליוני שקלים.

החקירה הפכה לגלויה כשהשוטרים עצרו תשעה חשודים במעורבות בסחיטה. החוקרים חושדים שמנהל קבוצת הכדורגל לא הסתפק רק בסחיטה, אלא הלבין גם הון בשווי מיליוני שקלים. עורכי דינם של השניים ממשיכים לטעון כי אין להם כל חלק בפרשה.