אולמרט בבית המשפט. ארכיון
ראיות חדשות בעניינו? אולמרט | צילום: עידו ארז, פלאש 90

האם המדינה תורשה להציג ראיות חדשות בתיקים שבהם זוכה אולמרט? פרקליטות המדינה הודיעה היום (א') לבית המשפט העליון על בקשתה להציג ראיות שלא הוצגו בעבר, וזאת במסגרת הערעור על פרשיות טלנסקי וראשונטורס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בבקשה שהגיש פרקליט המדינה שי ניצן לבית המשפט נכתב כי מדובר בראיות חדשות שהגיעו לידי הפרקליטות במסגרת חקירתה של שולה זקן, וכוללות הקלטות שביצעה. עוד נמסר כי במקביל להקלטות, נגבו גם עדויות חדשות מאולמרט ומאנשים נוספים - וזאת במסגרת חקירה חדשה שנפתחה נגדו, בחשד לשיבוש הליכי חקירה ולהדחה בחקירה ובמשפט.

שי ניצן, ארכיון
פרקליט המדינה שי ניצן | צילום: Olivier Fitoussi /FLASH90

"מכלול חומר החקירה שנאסף בשבועות האחרונים עדיין לא הועבר לידי המשיב, שכן החקירה עדיין לא הסתיימה לגמרי", נכתב בבקשת המדינה. בשל העובדה כי החקירה החדשה נגד אולמרט עדיין מתקיימת, אין באפשרות המדינה להגיש בשלב זה בקשה רשמית להציג ראיות חדשות, מכיוון שהדבר יחייב אותה להציג את הראיות גם בפני עורכי דינו של אולמרט.

מאחר שהראיות החדשות טרם הוצגו למי מהצדדים, המכתב של פרקליט המדינה אינו מהווה בקשה רשמית להצגת ראיות חדשות אלא הודעה מקדימה על כוונת המדינה לבקש זאת. במכתב מציין פרקליט המדינה כי השאיפה תהיה להגיש את הבקשה בתוך כשלושה שבועות.

אמיר דן, יועץ התקשורת של אולמרט, מסר בתגובה: "מדובר בצעד חסר תקדים ובעיתוי לא מקרי, שכל מטרתו איננה רדיפת צדק או אמת, אלא להכשיר את השרץ - להכשיר את הסכם הטיעון עם שולה זקן, שנולד בחטא".

אולמרט ירצה 5 שנות מאסר? 

בשבוע שעבר פורסם בחדשות 2 כי על פי ההערכות, הפרקליטות צפויה לבקש מבית המשפט לגזור על אהוד אולמרט עונש של חמש שנות מאסר עקב הרשעתו במשפט הולילנד.

זקן ואולמרט בבית המשפט
ייפגשו בשלב הדיונים לעונש. אולמרט וזקן | צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

יום לפני כן פורסם כי בעוד שבימים אלה נמצאת החקירה נגד אולמרט בחשד לשיבוש הליכי משפט לקראת סיום, מתגבשת במשטרה תשתית ראייתית שמבססת את החשדות נגד ראש הממשלה לשעבר ופרקליטו לשעבר, נבות תל צור.

במשטרה סבורים שיש בסיס להגיש כתבי אישום נגד אולמרט ונגד תל צור בחשדות של שיבוש הליכי משפט והדחת עד. לא ברור עדיין האם הפרקליטות תנסח כתבי אישום חדשים על סמך המידע, או שהחקירה תשמש לצורך הערעור בפרשות "ראשונטורס" וטלנסקי. הפרקליטות, שתקבל את המלצות המשטרה, תצטרך להכריע כיצד להשתמש בראיות.