נוכל מתוחכם במיוחד שנעצר לאחר שהתחזה במשך תקופת זמן ארוכה ל"מפקד כוחות נאט"ו בישראל", נמלט לפני כמה ימים ממעצר הבית בו הוא מוחזק - ככל הנראה לחו"ל, ובזהות בדויה נוספת.

לפני שמונה חודשים נעצר פ', בן 39 מהמרכז, בחשד שבמשך שנתיים הציג עצמו כקצין בכיר בנאט"ו, והוליך שולל בכירים בתעשייה הצבאית, את חבריו, שורה של נשים איתן ניהל רומנים ואף את אשתו. פ' נהג לנסוע במכונית אמריקנית עם לוחית של נאט"ו עם שלל אמצעי קשר וללבוש מדים של הארגון.

בתום חקירה ממושכת הוגש כתב אישום חמור נגד פ' והוא נשלח למעצר בית כשהוא כבול באזיקים אלקטרונים. אלא שלפני מספר ימים התברר כי הוא הצליח להימלט למרות אמצעי האיתור, וכעת חוששים בפרקליטות כי הוא נמלט לחו"ל תוך כדי שימוש בזהות בדויה נוספת.

מפרקליטות מחוז מרכז נמסר בתגובה: "עם היוודע לפרקליטות על הפרת תנאי מעצר הבית של הנאשם, פנתה הפרקליטות ליאחב"ל על מנת להוציא לנאשם צו מעצר ולהביאו בפני שופט".

"נוכל כזה עוד לא ראיתי"

בחודש מרץ 2010 נעצר פ' לאחר שחברה שסיפקה לו ציוד צבאי בעשרות אלפי דולרים חשדה כי משהו אינו כשורה. פ' שהתחזה לתא"ל בנאט"ו, נפגש עם בכירים בתעשיה הצבאית והשיג מהם ציוד צבאי. בלחיצת יד הבטיח שישלם על הציוד מאוחר יותר. אבל הכול, כאמור, היה חלק ממצג השווא של פ'.

איתן אוחיון מ"א.א ייבוא ושיווק", שהונה על-ידי פ,' סיפר לאחר המעצר כי הנוכל הזמין ציוד ששמור רק לכוחות הביטחון: "הוא אמר שנמצא רוב הזמן בעזה ובלבנון". לדברי אוחיון, כל הבית של הנוכל מלא בגביעים ובמתנות אותן קיבל, לכאורה, מאישים בכירים כמו הרמטכ"ל וראש המוסד.

הוא גם המציא לעצמו עבר מפואר במסגרתו שירת בצבא האמריקני ואפילו היה חלק ממשלחת הסיוע בהאיטי. "נוכל כזה עוד לא ראיתי ועוד לא פגשתי בחיי", אומר אחד ממכריו של פ' שנפל גם הוא בפח והאמין לסיפורים המופרכים של חברו, "הוא סיפר לנו שנמצא בשליחות סודית בירדן - סיפורים כיד הדמיון".

אולם לאחר שרכש ציוד צבאי בלא פחות מ-60 אלף דולר, החלו להיווצר סדקים בסיפור הכיסוי שלו. לאחר שלא שילם עבור הציוד הוא עורר את חשדם של חברה המייבאת לישראל אמצעי לחימה. פ' נחקר, נעצר ושוחרר למעצר בית. עורך דינו טען כי הוא סובל מבעיות נפשיות

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק