לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש היום כתב אישום נגד מוחמד בן סעיד צופאן מקלקיליה, שנעצר לאחר פיגוע הדריסה והדקירה בתל אביב בסוף אוגוסט. בפיגוע נפצעו שמונה בני אדם שעמדו מחוץ למועדון האומן 17 בעיר. יחד עמו נאשם אדם נוסף בשם מחמד בן סדאם חוסיין ביארי, בסיוע לפיגוע.

צופאן נאשם בניסיון רצח, חבלה בכוונה חמירה, שוד, שהייה בלתי חוקית וגם בקשירת קשר לביצוע פשע, לאחר שדרס ודקר שמונה בני אדם בפינת הרחובות אברבנאל וסלמה בדרום העיר. שלושה בני אדם נפצעו באורח קשה, בהם קצין המשטרה שלומי נאור שנפצע אנוש.

שני פצועים נוספים נפגעו באורח בינוני, ויתר הפצועים נפגעו באורח קל. צוות מג"ב שהיה במקום השתלט על המחבל ועצר אותו. כתב האישום מגלה שלפני ביצוע הפיגוע בתל אביב, צופאן תכנן לפגוע באנשי ביטחון שייכנסו למסגד אל אקצא בירושלים, כנקמה על מבצע עופרת יצוקה שהתקיים בעזה שנתיים לפני הפיגוע.

"במהלך חודש אוגוסט... החליט הנאשם לנסוע עם ביארי למסגד אל אקצא בירושלים, לרגל חודש הרמאדן. בטרם הנסיעה קשר הנאשם קשר עם ביארי לפגוע באמצעות סכינים באנשי כוחות הביטחון הישראלים וביהודים במידה ואלו יכנסו למסגד אל אקצא", לשון כתב האישום. יום לפני הפיגוע הוא יצא מהמסגד באמרו שהוא הולך "למות מות קדושים".

עוד מתברר מכתב האישום שצופאן תכנן לבצע את הדריסה באמצעות טרקטור שחנה באתר בנייה סמוך לתחנה המרכזית בעיר, אך כשחזר לזירה בשעות הערב מצויד בסכינים, לא מצא את הטרקטור והחליט לשדוד מונית לשם ביצוע הפיגוע. הוא הבחין בכוח של משמר הגבול שביצע חסימה בצומת הרחובות אברבנאל וסלאמה והחליט הנאשם לגרום למותם של השוטרים ואנשי כוחות הביטחון שעמדו בסמוך למחסום.

הקצין שנפצע אנוש בפיגוע השתחרר אתמול מבית החולים

אתמול השתחרר מבית החולים איכילוב בעיר קצין מג"ב שלומי נאור, שנפצע קשה במהלך הניסיון למנוע את הפיגוע במועדון בתל אביב. עם שחרורו שחזר את אירועי אותו לילה שבו כמעט איבד את חייו.

הפיגוע התרחש כאמור בסוף חודש אוגוסט. סמוך לשעה 1:40 נכנס צולפאן בן ה21 למונית באזור התחנה המרכזית בתל אביב. לאחר נסיעה קצרה הוא דקר את נהג המונית בידו, השליך אותו מהרכב והמשיך בנסיעה לכיוון מועדון "האומן 17", כשבכוונתו לבצע פיגוע במקום.

כניסה לרחוב אברבנאל נתקל צולפאן במחסום של שוטרי מג"ב, הגביר את המהירות ודרס את השוטרים. לאחר מכן יצא מהרכב, שלף את הסכין ותוך כדי קריאות "אללה הוא אכבר" החל לדקור את העוברים והשבים.

צוות מג"ב שהיה במקום הצליח להשתלט על צולפאן ולעצור אותו. כתוצאה מהדריסה ומהדקירות נפצעו שמונה בני אדם, מתוכם לפחות ארבעה שוטרים. קצין משטרה אחד נפצע באורח אנוש מדקירות בראשו ובבטנו. שני בני אדם נוספים נפצעו באורח קשה מדקירות בראשם ובגפיהם. השלושה פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים "איכילוב" בעיר. יתר הפצועים נפגעו באורח קל ופונו לבית החולים "וולפסון" בחולון. המחבל נפגע גם הוא באורח קל ופונה לבית החולים, שם הוא תוחקר על ידי המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק