הדוכנים יפונו מהטיילת. חוף הים באילת (צילום: ליאור לבקוביץ, גולש חדשות 2)
הדוכנים יפונו מהטיילת. חוף הים באילת | צילום: ליאור לבקוביץ, גולש חדשות 2

המאבק הסתיים: בית המשפט העליון דחה היום  את ערעורם של 62 בעלי דוכנים בטיילת באילת על ההחלטה לסגור את דוכניהם, אך קיבל את בקשתם לארכה נוספת והורה עליהם לפנות את הטיילת באופן סופי רק בתוך תשעה חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ראינו את המערערים באולם בית המשפט ושמענו את זעקתם", כתבה השופטת עדנה ארבל בפסק הדין, "אך נראה שגם הם הפנימו והבינו שאת החוק צריך לקיים ולא ניתן להמשיך ולהימצא במקום שאינו מוסדר על-פי דין". השופטת ארבל הביעה תקווה כי "העירייה תעשה מאמץ למציאת פתרון חלופי ולסיוע למערערים".

מאיר תורג'מן, אחר מראשי מאבק בעלי הדוכנים באילת, הביע קורת רוח מהכרעת הדין. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אמר תורג'מן: "זה יום שמח למאות משפחות, שקיבלו היום איזשהו צדק מבית המשפט. הוכח שעיריית אילת אינה יכולה לזרוק אנשים כאילו הם חפצים. גם במדינת ישראל בסופו של דבר קשר הון-שלטון יכול להישבר באמצעות נחישות של אנשים".

השופט אליקים רובינשטיין כתב בפסק הדין כי "אין להמעיט בערך שעלול להיגרם למערערים כתוצאה מהפינוי, כאשר יש להניח כי הדוכנים מהווים את מטה לחמם ומקור פרנסתם". השופט רובינשטיין מתח גם ביקורת על התנהלות עיריית אילת והוסיף כי "המערערים הסתמכו במשך שנים רבות על התנהלותה של העירייה, שהתירה להם את השימוש בטיילת ואף נראה כי הציגה בפניהם מצג לפיו מצב זה אינו עומד להשתנות בקרוב".

ההחלטה להעניק לבעלי הדוכנים ארכה של תשעה חודשים עד לפינויים נועדה לאפשר להם להתארגן כראוי, אך גם, על פי פסק הדין, "לאפשר לעירייה לנצל את הזמן למציאת פתרון חלופי, או שאם הדבר לא יתאפשר, מקור פרנסה חלופי".