לאחר החלטת הפרקליטות לחזור בה מהסדר הטיעון עם אחד הנאשמים במעורבות בלינץ' בצעיר הערבי ג'מאל ג'ולאני לפני כחצי שנה בירושלים, הודיעה הבוקר הפרקליטות כי היא הגיעה להסדר טיעון עם נאשם נוסף שהיה מעורב בפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנאשם, כמו גם שאר הנאשמים בפרשה שחתמו על הסדר הטיעון, לא הואשם מלכתחילה בתקיפתו של ג'מאל ג'ולאני בכיכר ציון, אלא בסיוע לתקיפה בנסיבות מחמירות וממניע גזעני של ערבים בכיכר החתולות, קודם לתקיפתו של ג'ולאני.

בפרקליטות מדגישים ומציינים שהסדר הטיעון לא כולל הסכמה בעניין העונש שיינתן לנאשם, ומזכירים כי הסדרי הטיעון בפרשה לא נחתמו עם אף אחד מהנאשמים המואשמים בתקיפתו של הנער ג'מאל ג'ולאני.

"היכו את ג'ולאני עד שאיבד את הכרתו ונשימתו ולבו נעצרו"

התקיפה התרחשה ב-18 באוגוסט האחרון בסביבות 22:00 בלילה, אז נקלע אחד הנאשמים לתגרה עם צעירים ערבים, שפרצה עקב כך שהביע את התנגדותו לנוכחותם שם. כתב האישום תיאר כי הוא וחבריו אמרו: "מי שגבר - שיבוא וירביץ לערבים" וכן השתמשו בביטויים פוגעניים, דוגמת: "מוחמד מת", "מוות לערבים" ו"יהודי הוא נשמה ערבי הוא בן זונה".

כתב האישום המקורי בפרשה מפרט כי בהמשך שבו כ-30 נערים נוספים לכיכר ציון - שם נקלע בדרכם הצעיר הערבי ג'מאל ג'ולאני, שהיה באותה עת עם שלושה מחבריו. כעבור זמן קצר החלו הנערים להכותם נמרצות "עד שג'ולאני איבד את הכרתו ונשימתו ולבו נעצרו", כלשון התביעה. לאחר מכן הוא נזקק להחייאה ואושפז למשך זמן מה בבית חולים.