בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום 20 שנות מאסר על דוד כבאז, שהורשע בהריגתו של יוסף בבלי לפני כשנתיים, בגלל סכסוך על מקום חנייה בחולון. על כבאז נגזרו גם שנה וחצי מאסר על תנאי ופיצוי על סך 150 אלף שקלים לאלמנתו של בבלי. כבאז הורשע בעבירת הריגה ולא רצח - בגלל נסיבות האירוע.

כבאז בבית המשפט.
דוד כבאז בבית המשפט. צילום ארכיון | צילום: חדשות 2

"לא נכביר מילים על תופעת קיפוד חיי אדם באמצעות אבחת סכין, אשר הפכה לתופעה נפוצה במחוזותינו", כתבו השופטים בגזר הדין. "נגע האלימות פשה בבתינו וברחובותינו, הסכין נשלפת ודוקרת בשל מחלוקות של מה בכך ואף בשל התלהטות יצרים רגעית שלא קדם לה ריב כלשהו".

השופטים הוסיפו בהחלטתם: "העבירה של שפיכות דמים הייתה כמעט לדבר יום ביומו. חיי אדם הם ערך מקודש בחברתנו. המעשה שעשה המערער הוא ביטוי קיצוני וזלזול בערך זה. עליו ועל עוברי עבירה כמותו, לשאת בעונש המרבי הקבוע בחוק, אלא אם כן נמצא צד זכות המצדיק הקלה בעונש".

נשלח לבדיקה פסיכיאטרית

בית המשפט דחה את טענת סניגוריו של כבאז, עו"ד אורון שוורץ ועו"ד יוגב נרקיס, כי יש להקל עליו משום שהוא סובל מהפרעה נפשית. "על אף שכבאז סובל מסכיזופרניה, נראה כי בשעת המעשה הוא היה בשליטה מלאה. הוא הוציא את הסכין מביתו, ולאחר הדקירה אף סובב את הסכין", כתב השופט אורי שהם בהחלטתו.

שני שופטים סברו כי לא הוכחה מעבר לכל ספק כוונתו לרצוח את בבלי, ועל כן ההרשעה בסופו של דבר ניתנה בסעיף הריגה בלבד. סניגוריו טענו לאחר מעצרו כי הוא סכיזופרן, ובית המשפט הורה לשלוח אותו להסתכלות פסיכיאטרית - שאישרה כי הוא כשיר לעמוד לדין.

במהלך הדיונים תקף כבאז את העיתונאים שהגיעו לסקר את הפרשה: "רוצים לראות רצח? זו הייתה הגנה עצמית. הוא חסם לי את החנייה, מה רציתם שאעשה?", ניסה להסביר.