שוטר מג"ב. ארכיון | צילום: חדשות 2

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה היום לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום נגד ישי בן עוזרי, בן 30, מפקד צוות ביחידת "מעיין" במשמר הגבול ונגד שני סביליה, בת 21, המשרתת כלוחמת ביחידה. השניים מואשמים שתקפו והתעללו בנער בן 18 במחסום בירושלים.

בן עוזרי מואשם בעבירה של תקיפת קטין או חסר ישע. סביליה מואשמת בעבירות של תקיפת קטין או חסר ישע, התעללות בקטין או בחסר ישע, איומים ומעשה פזיזות ורשלנות. כמו כן, במסגרת הפרשה הגישה מח"ש כתב אישום נגד השוטר ציון בנישתי, בגין מרמה והפרת אמונים.

על פי כתב האישום, הקטין עוכב במחסום "רוקפלר" בירושלים, על ידי חיילים אשר איישו את המקום, ובמהלך חיפוש על גופו נמצאו שלושה נפצים בכליו. לאחר החיפוש הוביל בן עוזרי, מפקד הצוות, את הקטין אל מאחורי אוטובוס שחנה במקום, הכה אותו באגרוף בלסתו ובעט בברכו.

"עוד 10 דקות אתה מת"

בכתב האישום מפורט כי לאחר מכן נלקח הקטין לתחנת משטרה וביציאה מן המעלית בעטה השוטרת ואיימה על חייו כשאמרה לו: "עוד עשר דקות אתה מת". הנאשמת ושוטר נוסף הובילו את הקטין לחדר ריק המצוי בתחנה, שם הורידו אותו על ברכיו, כשידיו אזוקות לאחור וראשו מכוסה במעיל.

בשלב זה שלפה השוטרת את אקדחה האישי, דרכה אותו והצמידה אותו לצווארו של הקטין כשהוא ריק ממחסנית, תוך שהיא סופרת באוזניו לאחור מ-10 עד 1 והוא זועק "לא, לא". עם סיום הספירה לחצה סביליה לפי כתב האישום על ההדק, תוך שהיא אומרת "מוות לערבים" ו"כל הערבים זונות".

כמו כן, על פי כתב האישום, במהלך האירוע השוטרת הכתה בחוזקה את הצעיר באגרופים וסטירות בכתפיו ובראשו. על פי כתב האישום, סביליה ביצעה את העבירות המיוחסות לה מתוך מניע של גזענות.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק