בית המשפט השלום בחיפה גזר על אברהם ברקאי, רופא ילדים בן 46 מחיפה, 18 חודשי מאסר בפועל וחצי שנת מאסר על תנאי, לאחר שהורשע בהחזקת כ-190 אלף סרטי פורנוגרפיה בהם משתתפים ילדים, ואף בהפצת התמונות באינטרנט.

ברקאי נהג לגלוש באינטרנט באמצעות תוכנת המחשב המאפשרת לשוחח עם גולשים אחרים ולהחליף עימם קבצי מחשב. ברקאי, ביקש מגולשים סרטים ותמונות תועבה, והציע לאחרים את פרסומי התועבה שהיו שמורים במחשבו.

בחיפוש שנערך בביתו נתפסו מחשבים, כוננים קשיחים ותקליטורים שונים שהכילו, בין היתר, קבצי מחשב בנפח של כ-478 ג'יגה בייט, הכוללים למעלה מ-190,000 פרסומי תועבה, אותם החזיק הנאשם ומהם פרסם באינטרנט.

השופט זאיד פלאח ציין בהחלטתו כי העבירות שבביצוען הורשע הנאשם הן עבירות חמורות ביותר. "מדובר בכמות אדירה של סרטים, ויש בכמות מעין זו כדי להעיד על האובססיה שלו בצפייה בסרטים אסורים מעין אלה. מעשיו האסורים נקטעו לא בזכות ערנותו והחלטתו שלא להמשיך ולעשות כן, אלא בזכות מאמצי השיטור העולמיים, השוקדים ימים ולילות תחת עבודה מאומצת, בכדי להביא ללכידתם של אנשים המבצעים עבירות מעין אלו, בכל רחבי העולם".

"היה עליו לדעת את משמעות הפגיעה בילדים"

עוד ציין השופט כי החזקת סרטי פדופיליה והפצתם עלולה לעודד אחרים ליצור סרטים מעין אלה, תוך ניצול והתעללות מינית בקטינים, שיש ואינם מבינים עד תום את ההשלכות הנובעות מהשתתפותם בסרטי פורנוגרפיה, על המשך חייהם ועל שלמות גופם ונפשם.

לדברי השופט פלאח, ניצול קטינים לצורך תעשיית סרטי מין עלולה לעוות אצל אותם קטינים את תפיסת מהות יחסי המין, דבר העלול ללוות אותם שנים רבות, ולפגוע באורח חייהם. הנאשם ידע לחפש סרטי פדופיליה בהם מופיעים קטינים, ידע לבחור את שם החיפוש המתאים, וידע להסתיר את הסרטים בקבצים פרטיים לאחר הורדתם - נקיטה באמצעים אלה מקשה עוד יותר על גילוי העבריינים, וקושי זה צריך להילקח בחשבון כשיקול בקביעת העונש.

בתגובה לטיעוני הרופא כי נגרם לו נזק בגין ההליכים שננקטו נגדו, הדגיש השופט כי נזקו הפרטי מתגמד אל מול נזקיהם של האחרים, ומעבר לכך - נזקיו של הרופא נגרמו לו כתוצאה ממעשיו הוא. עוד הבהיר השופט כי נזקיהם של אותם קטינים המופיעים בסרטי הפדופיליה לא נגרמו על ידי הקטינים עצמם, אלא על ידי מבוגרים, כדוגמת הרופא, שהחליטו לנצל את תום ליבם של הקטינים ואת חוסר הבנתם עד תום את משמעות השתתפותם בסרטי פדופיליה.

לטענת השופט הנאשם הינו רופא ילדים, וככזה היה עליו לדעת, אולי יותר מכל אחד אחר, את משמעות הפגיעה בילדים כתוצאה מצפייה ומהפצה של סרטי פדופיליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק