חששה מהליכה לכלא. זקן (צילום: חדשות 2)
מה יהיה גזר דינה? זקן, ארכיון | צילום: חדשות 2

גזר הדין בפרשת הולילנד עדיין לא הושלם: שלב הטיעונים לעונש של שולה זקן, מי שהייתה ראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, ייערך מחר (ה') ועל פי הערכות רבות, זמן קצר לאחר מכן ייגזר דינה. ייתכן שהשופט דוד רוזן ישמע את טיעוני הצדדים, ייקח לעצמו פסק זמן של שעה או שעתיים - ולאחר מכן יפרסם את גזר הדין של זקן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כבר במעמד הכרעת הדין בפרשת הולילנד, השופט רוזן לא היסס והודיע לפרקליטות ולסנגוריה של זקן כי ידוע לו מקריאה בעיתונים כי נחתם הסדר טיעון בין זקן לבין הפרקליטות ושהצדדים סגרו על בקשה למאסר של 11 חודשים, אולם הוא הבהיר להם כי הוא לא יקבל את הסדר הטיעון אלא אם כן יוכיחו לו שמדובר ב"ניקוי אורוות של ממש".

כלומר, שני הצדדים יצטרכו להוכיח מחר ששולה זקן העבירה חומר דרמטי ומשמעותי שייחשב בעיני השופט חומר שיש בו ניקוי אורוות משמעותי. אם לא - כך התריע השופט רוזן - הסדר הטיעון לא יתקבל. חשוב לציין כי בית משפט לא מחויב לשום הסדר טיעון, אבל במקרה של שולה זקן מדובר בהסדר טיעון עם הערת אזהרה כפולה ומכופלת שהעיר השופט.

הערכה נוספת היא שהשופט יוכל לקבל גם החלטת ביניים באשר להסדר הטיעון. כלומר, הוא עשוי להגיד שהוא החליט לגזור על זקן שש שנות מאסר כשם שגזר על אולמרט, אולם משום שהיא תרמה לרשויות האכיפה והעבירה חומר משמעותי, הוא החליט להתחשב באופן חלקי בהסדר הטיעון שנחתם עמה. אבל גם זו - כאמור - רק הערכה.