כיממה לאחר שהוגש נגדו כתב אישום, משוכנע ניצב ניסו שחם כי מספר קצינים בכירים ממחוז ירושלים, שאותם לא העריך ולא קידם, הם שעומדים מאחורי החקירה שהתנהלה נגדו ומאחורי עיתוי גילוי הפרשה. הערב (ג') נחשפה במהדורה המרכזית עדותו, ובמרכזה טענותיו על הקשר שקשרו נגדו חבריו לפיקוד על מחוז ירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העד המרכזי נגד שחם הוא סגן-ניצב דודי חיון, מפקד משטרת מעלה אדומים, שאליו טלפנה נסערת המתלוננת המרכזית נגד שחם. בעדותו, אמר שחם על חיון: "פיקודו מיושן. הוא חסר הבנה ושליטה בחומר ולא אמין. תחמן כזה. הוא סוג של פרוטקציונר. אני סולד מהדבר הזה".

עוד הוסיף שחם על חיון, כי "כשנסעתי לארה"ב הוא שלח אותי לרשת רהיטים של אח שלו. אני מקבל חררה מהנושא הזה. הוא ציפה לרשת ביטחון ממני כתוצאה מכך". הוא ציין, כי הישגי התחנה תחת פיקודו של חיון היו נמוכים מאוד. "תכננתי להביא לסיום תפקידו".

שחם: "אחשוף את הקונספירציה ואוכיח אותה בבית המשפט"

בעדותו, התייחס שחם גם ליחסיו עם קצין בכיר אחר ולכישוריו - מי שהיה מפקד ימ"ר ירושלים, ניצב-משנה שמשון נחום. "אני משרת 35 שנה במשטרה ומכיר את כישוריו", אמר. "נסכם זאת כך כדי לא לפגוע באיש - הוא לא ראוי לתפקיד ממ"ר. אמרתי לו את זה בצורה חדה וברורה. הוא לא פיגורה שמתאימה לתפקיד כזה. אמרתי גם למפכ"ל שאני מבקש שהוא יסיים את תפקידו".

שחם, בדבריו, אומר מפורשות כי יחשוף "את הקונספירציה הזו ואוכיח אותה בהליך המשפטי. כל מי ששיקר בתיק הזה ומי שהיה בעל עניין להפליל אנשים חפים מפשע יהיה אצלי בבית המשפט שלי. אני מוכן לכל התרחישים. אותי תלו כבר בכיכר העיר, אי אפשר להפחיד אותי. אני מעבר לזה".

העדות כללה גם התייחסות מצדו של שחם לאישום המרכזי נגדו - תקיפתה של שוטרת בסיום שיחת חתך. "לא עברתי שום עבירה - לא פלילית וגם לא משמעתית", הצהיר. "אני חוזר ואומר בקול חד וברור שמי שבדה את זה - נגיע אליו". לשיטתו, להפללתו חברו עוד קצינים, בהם כמה בכירים מאוד. במשפט, הוא מבטיח לחשוף אותם ואת מניעיהם האמיתיים.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "אין בכוונתנו להיגרר אחרי השמצות המופנות כלפי קציני משטרה בכירים ועתירי זכויות שעברו כברת דרך ארוכה בתפקידי ליבה בכירים בארגון".