זה קרה באוקטובר 2010, אז אורדן מיארה, שעבד כמשווק משקאות נכנס לאחד הברים שעמם עבד בירושלים - כשלפתע הותקף באלימות קשה על ידי אחד המבלים במקום, אזרח אמריקני שעבד כמאבטח בקונסוליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הוא הותקף לטענתו בהפתעה גמורה במהלומות נמרצות וקשות. בגינן נחבל בצורה קשה ביותר, עד אשר נותר עם נכויות קשות בגובה 28%.

"הוא תקף אותי במקל סנוקר תחילה ולאחר שהתמוטטתי הוא המשיך להכות אותי כאחוז טרוף", סיפר המותקף, גבר בשנות ה-30 לחייו בתצהיר שהגיע לבית המשפט. "במקום לא היו כל אנשי אבטחה, לא היה שומר בכניסה לבר, ולא מאבטחים בתוכו".

ממקום האירוע הוא פונה באמצעות אמבולנס לבית החולים שערי צדק בירושלים, שם לאחר בדיקות רפואיות נמצא כי סובל מחבלות בפניו ובראשו. מאז האירוע הוא נזקק לעבור טיפולים רבים לרבות, הזרקות לעיניים, שיחות עם פסיכיאטר, צילומים ועוד.

"מאז האירוע התובע החל לסבול מחרדות, תגובות סטרס חריפות שהפכו להפרעה פוסט טראומתית המאופיינת בסיוטי לילה, ירידה בדימוי העצמי, פלאשבקים מהאירוע, מצב רוח ירוד", נכתב בתביעה.

עדיין מתאושש מהאירוע הקשה
עדיין מתאושש מהאירוע הקשה | צילום:

"סובל מצלקות מכערות בפניי"

הוא גם נבדק על ידי פסיכיאטר מומחה, שאבחן כי "התובע עבר אירוע טראומטי בו חווה סכנת חיים ומאז סובל מתסמינים פוסט טראומטיים". כתוצאה מהאירוע הוא נאלץ לטענתו להיעדר תכופות מהעבודה. "מאז האירוע השתנו חיי ללא היכר. בטרם האירוע הייתי בחור יפה תואר, כתוצאה מן האירוע אני סובל ואסבול מצלקות מכערות בפניי, דבר אשר פוגע לא רק במראה הוויזואלי, אלא אף במצבי הנפשי היום ולכל חייו. האירוע הקשה הותיר אותי שבור, חסר ביטחון ושמחת חיים".

אין תמונה
עו"ד יניב גביש

בעקבות המקרה הוא תבע את בעל המקום ואת אותו בליין. השבוע, שופט בית המשפט השלום בירושלים עבאס עאסי חייב את הנתבעים לשלם כ-2 מיליון שקלים - 1,464,545 שקלים לתובע והוצאות משפט בסך 345,632 שקלים.

"בפסק הדין הביע בית המשפט את מורת רוחו מהאלימות הגוברת בחברה הישראלית ופסק נגד הנתבעים פיצוי שהולם את נזקיו של התובע", ציין עו"ד יניב גביש, שייצג את התובע.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv