נעצרו בחשד לביצוע מעשה מגונה (אילוסטרציה)
אישום: רו"ח גנב מיליונים מלקוחות. אילוסט | צילום: AP, חדשות

לבית משפט השלום בנתניה הוגש כתב אישום נגד זאב ברנד, רואה חשבון בן 67 מנתניה, בגין גניבת יותר משני מיליון שקלים מלקוחותיו בשנים 2003-2011. מכתב האישום עולה כי ברנד הוציא את סכומי הכסף מלקוחותיו בכסות של תשלומים למס הכנסה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כתב האישום כולל גם את אסתר אמיר, פקידת דואר בת 52 מנתניה, שנאשמת כי ניצלה את תפקידה בבנק הדואר על מנת לסייע לו לבצע את עבירותיו ולכסות עליהן, וזאת בתמורה לשוחד.

מהחקירה עלה כי ברנד ניצל לכאורה את אמון לקוחותיו, שמסרו לו צ'קים פתוחים במטרה שיסדיר את חשבונותיהם לרשויות המס ולביטוח הלאומי. על פי כתב האישום, ברנד השתמש בצ'קים אלו לתשלום חובותיו ובמקרה אחד אף את חובות בתו. על מנת לכסות על הגניבה הוא דיווח ללקוחות כי התשלום שנדרשו לשלם היה גבוה בהרבה מזה שנדרש מהם בפועל.

שיחד את פקידת הדואר בבשמים ובסיגריות

חשדם של חוקרי פקיד שומה של רשות המיסים התעורר לאחר שהחליטו לבדוק חריגות בתשלומי מקדמות למס הכנסה, בחשד כי קיימים מקרים בהם מייצגים המבצעים תשלום של יותר ממקדמה אחת בחודש - גונבים מלקוחותיהם.

מתוך 217 מקרי גניבה מלקוחותיו, קיבל ברנד סיוע פקידת הדואר ב-46 מקרים לפחות. הפקידה אישרה לו לפצל צ'קים לתשלום שוברים שונים על מנת לכסות על עבירותיו, וזאת בתמורה לשוחד שניתן במזומן, בשוברי קנייה, בבשמים ואפילו בחפיסות סיגריות.

במקביל הוגש כתב אישום דומה נגד לאה ברק, שעבדה כמנהלת חשבונות עצמאית ואף כמנהלת חשבונות במשרדו של ברנד וגנבה כספים מלקוחותיו באותה שיטה. עם זאת, היקפי הגניבה המיוחסים לברק קטנים יותר.