פרשת שטרית - ההקלטות: עוזרת הבית בביתו של חבר הכנסת מאיר שטרית הקליטה אותו ואת אשתו רותי במספר הזדמנויות; גורמים שהאזינו להקלטות סיפרו כי העוזרת טענה ששטרית ניסה לנשק אותה פעמיים נגד רצונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כל פעם שהגעתי לבית הרגשתי מתוחה", נשמעת העוזרת אומרת לשטרית, כך על פי הגורמים שהאזינו להקלטות, שקיומן נחשף בחדשות 10. "הלכת אחרי לכל החדרים, נגעת בי בגב ובירך וניסית לנשק אותי, אני אישה נשואה ואם לשניים". הגורמים העידו כי שטרית השיב לה: "יש פה חיבור מיוחד בין שני אנשים, אני לא מבין על מה את מדברת, פירשת את דברי לא נכון. אני מצטער, לא ניסיתי לפגוע בך". בהקלטה נוספת, על פי הגורמים, נשמעת רותי שטרית גוערת וצועקת על העוזרת.

העוזרת עבדה בביתם של בני הזוג שטרית ארבע פעמים בשבוע. לפני שנה וחצי היא הגיעה למשרדו של עורך דין פלילי ידוע ואמרה שמתעמרים בה, שרותי שטרית רודה בה, שהשכר נמוך ושמאיר שטרית ניסה לנשק אותה ללא הסכמתה.

היא התעקשה שהיא מעוניינת לקבל פיצוי ובשום אופן לא להתלונן במשטרה. בכליה היא הביאה לעורך הדין קלטת. עורכי הדין במשרד התרשמו כי בין שטרית לעוזרת אכן היה משהו, אך הם התקשו לקבוע מה בדיוק. הם ביקשו ממנה לשוב לבית ולהקליט, והיא שבה אליהם עם שתי הקלטות נוספות. למרות זאת, עורכי הדין עדיין סבורים, גם כיום, שהן אינן חד משמעיות.

שטרית ככל הנראה חש בסכנה, והיה מודע להקלטה. עורכי הדין הפנו אותה למומחה לחוזים, עורך הדין עודד גיל. מכאן - הדרך להסכם פיצויים הייתה קצרה.
חודשים אחר כך הגיע מידע מודיעיני על הפרשה למשטרה. ראש אגף החקירות והמודיעין דאז, ניצב יואב סגלוביץ', טיפל באופן אישי במקרה ושלח קצינת חקירות לפגוש את העוזרת.
היא ענתה לה בתקיפות, איימה כי תתבע אותה, טרקה את הטלפון והבהירה כי תשתוק אם תגיע לחקירה. סגלוביץ' החליט לסיים את הבדיקה. עכשיו בוחן היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין את הפרסומים, והוא שוקל להורות למשטרה לעשות ניסיון נוסף לדובב את העוזרת שעכשיו חתומה גם על הסכם סודיות.

מחבר הכנסת שטרית נמסר בתגובה: "הפרטים המוזכרים בפנייתכם אינם מוכרים ואינם ידועים לנו. משרד המשפטים פרסם כי המידע על הסכם עם עוזרת הבית נבדק בשעתו על ידי המשטרה ששוחחה עם עוזרת הבית ונמצא כי אין היתכנות לחקירה. חשוב לציין בהקשר זה שגם ההתרחשויות המוזכרות בהודעת משרד המשפטים לא היו ידועות לנו. אנו מקווים כי גל הפרסומים המכפיש והמעוות ייפסק במהרה".