בן דב ורפאלי. תובעים אחד את השני (צילום: חדשות 2)
בן דב נגד רפאלי ולהיפך | צילום: חדשות 2

בעל השליטה בחברת סאני, אילן בן דב, מסר היום את עדותו בבית המשפט המחוזי בתל אביב, במסגרת תביעתה של הדוגמנית בר רפאלי. בן דב תקף על דוכן העדים את רפאלי ואת אביה וטען כי הדוגמנית גרמה "לנזק בלתי הפיך ולפגיעה בהכנסות החברה".

בן דב, שהגיש תביעה נגדית נגד רפאלי בגובה 2 מיליון שקלים, טען במהלך עדותו: "אין זו דרכי לנהל את עסקיי באמצעות תביעות ובתי משפט ואתה (עורך הדין של רפאלי) מוזמן ללכת ולחפש איזה מקרים היו שהגשנו תביעה. באותה שנה, ידענו את הנזק ברגעים הראשונים".

"ידענו ביום הצילום שהקמפיין נידון לכישלון בהתנגות הנלוזה של... האמת שאני לא לא רוצה לומר. בר בחורה נפלאה ואין לי מילה רעה לומר עליה, אלא על מי שמנהל את עסקיה. זה גרם נזק בל יתואר היום ובעבר".

"מר רפאלי איים - וקיים"

לטענת בעל השליטה בחברת סאני, אביה של רפאלי אף איים עליו: "בהגיעי היום לבית המשפט חיכה לי מר רפאלי ואמר לי, 'אמרתי לך שאגרור אותך לבית המשפט', הוא איים וקיים".

בתביעה על סך 4 מיליון שקלים שהגישה רפאלי במרס 2006, טענה הדוגמנית כי סאני עשתה שימוש בדמותה ובצילומיה, שלא למטרת החוזה שנחתם בין הצדדים. לטענתה, החברה העבירה בשידור חי באתר "תפוז" שבבעלותה את צילומי הפרסומת בלי ידיעתה ו"מבלי שעברו עריכה כלשהי, כדי לשמור על צניעותה ולמנוע פגיעה בכבודה".

סאני מצידה מכחישה שהפרה את ההסכם, ובתביעה שכנגד בסך 2 מיליון שקלים טענה שדווקא רפאלי הפרה אותו, הזיקה לקמפיין והתנהגה כאילו "הכל מגיע לי ולא לכם". לטענת החברה, הובהר לרפאלי שהקמפיין יהיה בכל סוגי המדיה, ויכלול פעולות יחסי ציבור כולל מסיבה בהשתתפותה. בהסכם בין הצדדים נקבע שרפאלי תרוויח 50 אלף דולר מהקמפיין עבור ארבעה חודשי עבודה.

"נתקלנו באנשים רמאים ונוכלים", אמרה רפאלי לפני כחודש בדבריה על ראשי החברה. רפאלי הסבירה שהמוניטין שלה חשובים לה ושהיא אמנם מתפרנסת מהשם שלה, אך: "זה לא רק עניין של כסף, מוניטין זה עניין שלא תמיד נבנה על כסף. אני עושה גם דברים בחינם כדי לבנות את השם שלי. זה שאנחנו מדברים כאן על ביזנס לא קשור רק לכסף אלא גם לתדמית שלי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק