הודה במעשיו בהסדר טיעון. בורסוק (צילום: אורי אליהו)
הודה במעשיו בהסדר טיעון. בורסוק | צילום: אורי אליהו

סוף לפרשת "עוקץ הידוענים": ניב בורסוק, שהודה והורשע בכך שהונה את חבריו המפורסמים בעשרות מיליוני שקלים, יישלח לעשרה חודשי מאסר. בנוסף, בורסוק יידרש לשלם קנס בסך 50 אלף שקלים, מתוך כ-20 מיליוני השקלים ששלשל לכיסו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע לפני כשבועיים את ניב בורסוק במעשים של קבלת דבר במרמה וזיוף - זאת במסגרת הסדר טיעון שנחתם עמו. בורסוק הורשע גם בעשיית מעשה במזיד בכוונה להתחמק ממס, עורמה ותחבולה, התחזות לאדם אחר ושימוש במסמך מזויף.

השופט ג'ורג' קרא קבע כי לאחר שבורסוק קיבל לידיו פנקסי צ'קים והשתמש בהם בניגוד לסיכום, הוא ניכה אותם בתמורה לכמיליון שקלים עליהם לא דיווח. "הנאשם נמלט מן הארץ כשהוא משתמש בדרכונו של אחיו, אותו זייף על ידי החלפת תמונת אחיו בתמונתו הוא", נכתב בהרשעתו של בורסוק.

למרות המעשים החמורים של בורסוק, השופט קרא הקל בעונש בשל "עברו הנקי של הנאשם וגילו הצעיר", כמו גם הודאתו ונכונותו לפצות את קורבנותיו. על בורסוק נגזרו 12 חודשי מאסר על תנאי, וממאסרו ינוכו שלושה חודשי מאסרו.

אין תמונה
נפל קורבן למעשיו. ציון ברוך

"עקץ את ציון ברוך ורון קופמן - וניצל את אמונם"

בכתב האישום, על פיו הורשע בורסוק, נקבע בנוסף כי בורסוק רימה חברות בסכום כולל של כ-11 מיליון שקל וביצע מעשי מרמה באופן שיטתי ומתוכנן, תוך שהוא מנצל את האמון שנתנו בו חבריו ומכריו, כדי ליצור לעצמו רווח כספי. הפרקליטות טענה כי בורסוק, שנמלט מהארץ לפני כשנתיים לאחר שהתגלו החשדות נגדו, השתלב בברנז'ת הבידור הישראלית וניהל במקביל למעשי ההונאה סגנון חיים ראוותני.

בין היתר שכר בורסוק דירה כפולת מפלסים ב"פרויקט המשתלה", שעלותה 15 אלף שקל בחודש, נסע במכונית ב.מ.וו שכורה ובזבז עשרות אלפי שקלים על מסעדות ובילויים. הוא גורש מהפיליפינים לישראל לפני כשבועיים לאחר שהוצא לו צו מעצר במדינה וכאמור, הובא לדין בארץ.

בורסוק התיידד עם הקומיקאי והשחקן ציון ברוך, ובשלוש הזדמנויות שונות במהלך 2006, הלווה לו כחצי מיליון שקלים. בתמורה, העביר לו בורסוק עשרה צ'קים שהיו אמורים לכסות את תשלום החוב - אלא שרובם היו ללא כיסוי.

בנוסף, לפני כ-4 שנים הציע בורסוק לברוך לרכוש עבורו מכונית פונטיאק יוקרתית מחברת "אלפא סחר" תמורת 180 אלף שקלים - מתוכם התבקש להעביר לו מקדמה בסך 52 אלף שקל במזומן. ברוך התפתה לרכוש את המכונית, והעביר לידי בורסוק את כספי המקדמה, כאשר את היתרה אמור היה בורסוק לממן ב-6 צ'קים דחויים.

רגב נגד קופמן: דברים מבישים
גם הוא נפל קורבן לעוקץ. קופמן | צילום:

קופמן: "מקווה שהוא לא יראה אור יום"

בסמוך לכך, לפי האישום, מילא בורסוק סכומים ותאריכים דחויים בחמישה צ'קים המשוכים מחשבון הבנק של אנשים אחרים שהוא הונה - והעבירם לידי נציג חברת "אלפא" להשלמת התשלום עבור הפונטיאק.

גם שדרן הספורט רון קופמן נפל קורבן למעשיו של בורסוק. באוגוסט האחרון, לאחר דיון בעניינו, אמר קופמן: "האיש הזה אמלל הרבה מאוד אנשים ואני מקווה שיקבלו אותו במעצר ממש בתרועות שמחה. מקווה שהוא לא יראה אור יום מחוץ לכותלי בית הסוהר".