יחזקאל באשה, בן 37, תושב רמת גן, הורשע היום ברציחתו של יצחק ג'ורג'י, בן 25, לאחר ויכוח שהפך לקטטה אלימה במסעדה ברמת גן ביולי 2006.

בבית המשפט המחוזי בתל אביב תואר סיפורם של השניים, שנגמר, כאמור, ברצח אחד מהם. הסיפור החל כאשר באשה וחברו יצחק מימוני ישבו במסעדת שיפודי חן ברמת גן. במהלך ארוחתם נכנס אותו ג'ורג'י, ניגש אל באשה והכה אותו בראשו. במשטרה עד היום, יותר משנתיים לאחר הרצח, לא יכולים להגיד בדיוק מה גרם לאותה קטטה - שבעקבותיה התרחש הרצח.

כתוצאה מהתקיפה, קמו באשה ומימוני והחלו להכות את ג'ורג'י ואף וזרקו עליו כסאות. הרוחות נרגעו, ובאשה, שהוחזק על ידי אחד מהסועדים, צעק למימוני: "בוא נלך, היום אני ארצח אותו". השניים עזבו את המתחם, לא לפני שמימוני נטל מהמסעדה סכין לחיתוך בשר, ונכנסו לרכב של מימוני.

דקירה למוות באמצע הרחוב

בנסיעה פגשו השניים את ג'ורג'י ברחוב עזריאל ברמת גן, ובאשה התנפל עליו כשסכין בידו. הוא דקר את ג'ורג'י לפחות פעמיים, לפי כתב האישום. במהלך מאבקם נדקר באשה בסמוך לעינו ופונה לבית החולים. ג'ורג'י נהרג מהדקירה. באשה וג'ורג'י לא היו מוכרים למשטרה מעבירות קודמות.

לטענת באשה, נסעו הוא ומימוני ברכב עם החלון פתוח, וכשעצרו ג'ורג'י קפץ ודקר אותו סמוך לעינו. לטענתו, מעוצמת הפגיעה התמוטט ונפל ומשלב זה אינו יודע או זוכר מה קרה. כאמור, השופט אברהם טל הרשיע את באשה בעבירת רצח.

בבית הדין נשמעו זעקות וקללות, כאשר בני משפחתו של באשה ישבו סמוך למשפחה של ג'ורג'י. הם אלו שיצאו מרוצים: "יש אלוהים", אמר דודו של הנרצח. קרוביו של באשה לא מיהרו לעזוב את בית המשפט ונראו לאחר מכן במתחם, מליטים את פניהם בידיהם כשהם צועקים וממורמרים.