שבעה חודשים לאחר הלינץ' בצעיר הערבי בכיכר ציון בירושלים, אישר היום בית המשפט המחוזי בעיר הסדר טיעון עם הנאשם המרכזי בפרשה. קטין הודה בעבירות של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות וסיוע לתקיפה בנסיבות מחמירות מתוך מניע גזעני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנאשם הודה בכל שסייע בתקיפת ערבים שזהותם לא ידועה, ובגרימת חבלה חמורה לג'מאל ג'ולאני, שהותקף בכיכר ציון. על פי ההסדר, שונה סעיף העבירה בתקרית הראשונה מתקיפה לסיוע בתקיפה. הסדר הטיעון עם הקטין לא כולל הסכמה לעניין העונש.

לפני כחודשיים אושר הסדר טיעון מקל עם מספר נאשמים נוספים בפרשה, שהודו והורשעו בעבירות של פרסום הסתה לגזענות והסתה לאלימות. נאשם נוסף בפרשה הוא בגיר, ומהפרקליטות נמסר כי עמו לא מתקיימים מגעים להסדר טיעון.

התקיפה התרחשה ב-18 באוגוסט 2012, בסביבות 22:00 בלילה, אז נקלע אחד הנאשמים לתגרה עם צעירים ערבים, שפרצה עקב כך שהביע את התנגדותו לנוכחותם שם. כתב האישום תיאר כי הוא וחבריו אמרו: "מי שגבר - שיבוא וירביץ לערבים" וכן השתמשו בביטויים פוגעניים, דוגמת: "מוחמד מת", "מוות לערבים" ו"יהודי הוא נשמה ערבי הוא בן זונה".

על פי כתב האישום, בהמשך שבו הנאשמים לכיכר ציון, שם נקלעו בדרכם בצעיר הערבי ג'מאל ג'ולאני, שהיה באותה עת עם שלושה מחבריו. כעבור זמן קצר החלו להכותם נמרצות "עד שג'ולאני איבד את הכרתו ונשימתו ולבו נעצרו", כלשון התביעה. לאחר מכן הוא נזקק להחייאה ואושפז למשך זמן מה בבית חולים.