התפתחות בפרשת שמעון קופר, הנאשם ברצח שתי נשותיו: זוגתו לשעבר של קופר, הרופאה המרדימה ד"ר מריה זקוטסקי, שסיפקה לו את הסם הקטלני - לא תואשם במעורבות ברצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחילה נחשדה ד"ר זקוטסקי כי הייתה מעורבת ברצח של אשתו של קופר, ג'ני מור חיים. לאחר מעצרה, הודיעה הפרקליטות על הגשת אישום נגד בגין גרימת מוות ברשלנות.

לאחר מכן, הצליח פרקליטה, עורך הדין דוד יפתח, לשכנע את הפרקליטות כי סעיף זה יגרום לה עוול גדול מאוד. היום חזרה בה הפרקליטות מהכוונה להאשימה בסעיף לעיל והוא שונה ל"מתן תרופה שיכולה לסכן ברשלנות וגניבת תרופה".  

בתחילה, שקלו במשטרה להמליץ להעמיד אותה לדין באשמת רצח בשל שיתוף הפעולה עם קופר, אך השתכנעו כי זקוטסקי הייתה גם היא קורבן של שמעון קופר.

כך התגלגלה פרשת קופר עד למעצר
"גם זקוטסקי הייתה קורבן". קופר | צילום: חדשות 2

ד"ר מריה זקוטסקי ושמעון קופר היו בני זוג במשך שש שנים. קופר מואשם ברצח מי שהייתה אז אשתו באמצעות סם הרדמה קטלני שקיבל ממנה, והיא נחשדה בעקבות כך במעורבות ברצח. בראיון שהעניקה בעבר לחדשות 2 הסבירה ד"ר זקוטסקי כי קופר הציג עצמו כסגן אלוף שעובד בכוחות הביטחון, והוא צריך חומר שיכול להרוג אדם מבלי להשאיר סימנים לצורך העבודה שלו.

רק בחדר החקירות של המשטרה היא נחשפה לזהות האמתית של בן הזוג שלה, בין היתר גילתה כי בזמן שניהל איתה מערכת יחסים אינטנסיבית הוא בכלל היה נשוי. "כשהכרנו הוא אמר שיש בבית שלו אישה שהיא שותפה, שיש לה שתי בנות ולו יש שני בנים אבל הוא אמר שהם גרים בנפרד לגמרי ואין להם שום דבר משותף", הסבירה זקוטסקי.

"בשנת 2006 הכרתי אותו והיו לנו יחסים מציונים, בשנת 2007 הוא התחתן עם ג'ני וב-2008 הוא הביא לי טבעת נישואין ואמר לי שהכוונות שלו רציניות והוא רוצה להתחתן", נזכרה.