בבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגזרו היום שבע שנות מאסר וחצי על סעיד צלאח, פלסטיני מרצועת עזה שהורשע באיתור מקומות להנחת מטעני חבלה עבור החמאס והג'יהאד האסלאמי. בית המשפט התחשב ב"הדרדרות במצבו הנפשי", לדבריו, כתוצאה מפרסום תמונותיו כפות וכשעיניו מכוסות לצד החיילת עדן אברג'יל ברשת הפייסבוק - והחליט להקל בעונשו.

צלאח נעצר לפני שלוש שנים, ולפני כחודש הורשע במסגרת הסדר טיעון בארבעה אישומים: עבירת סיוע לנסיון רצח, עבירת סיוע לייצור נשק, במסירת ידיעה לאויב העלולה להיות לו לתועלת ובמתן שירות להתאחדות בלתי מותרת.

"העבירות בהן הורשע הנאשם חמורות", כתבו השופטים בהחלטתם. "מדובר במי שביצע את פעולותיו תוך שיתוף פעולה עם מספר ארגונים עוינים ועשה את אשר ביקשו, תוך שהוא מנצל את היתרון שיש לו במיקום בית מגוריו סמוך לגבול עם ישראל".

"הושפל מהתמונות בפייסבוק"

"עבירות מסוג זה מחייבות ענישה קשה, ממשית וכואבת, אשר תרתיע עבריינים פוטנציאליים מליטול חלק, במישרין או בעקיפין, במעשי טרור", כתבו עוד השופטים. "המסר שראוי שייצא מבתי המשפט הוא שכל המבקשים להשתייך לשורותיו של ארגון טרור ולבצע במסגרתו עבירות נגד ביטחון המדינה, יראו לנגד עיניהם את המחיר הכבד שעליהם לשאת באם יורשעו בדין".

עם זאת, כתבו השופטים כי "לזכותו של הנאשם יש לקחת בחשבון את הנטען ביחס למצבו הבריאותי...הנאשם גם הושפל שעה שהיה עצור, בכך שחיילת ששמרה עליו הצטלמה איתו כשעיניו קשורות והוא אזוק. התמונות פורסמו בפייסבוק של החיילת ובעניין זה הוגשו התמונות שגם פורסמו בתקשורת. לטענת הנאשם אירוע זה דרדר את מצבו הנפשי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק