מת אחרי הלידה. ארכיון (צילום: שי פרנקו)
קיבלה מינון גבוה פי 5 של זרז לידה. ארכיו | צילום: שי פרנקו

תביעה בסך כ-2.5 מיליון שקלים הוגשה בשבוע שעבר לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד בית החולים לניאדו שבנתניה, בטענה שצוות רופאיו גרם למותה ברשלנות של אישה הרה לפני כשנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב התביעה, הגיעה המנוחה (31) אל בית החולים כשהיא בהיריון מתקדם, אך ללא סימנים ללידה פעילה. במהלך ההליך הרפואי, כך על פי כתב התביעה, ביצעו הרופאים פקיעה של שק מי השפיר, והמיילדת נתנה לאישה הורמון לזירוז לידה – במינון הגבוה פי חמישה מזה שעליו הורה הרופא.

אין תמונה
"סדרת רשלנויות בלתי נסלחות", עו"ד בן משה

בהשפעת החומר המזרז החלה האישה בתהליך הלידה, שלקראת סופו הבחין הצוות הרפואי כי היא סובלת מדימום חמור. היא הובהלה אל חדר הניתוח, שם על פי כתב התביעה נכשל צוות המנתחים באיתור מקור הדימום. לטענת בני משפחתה של המנוחה, רק לאחר יותר משעתיים זיהוי הקרע המדמם נקרא אל חדר הניתוח הכירורג הבכיר, אך בשלב זה היה כבר מצבה של המטופלת חמור והיא מתה על שולחן הניתוחים.

בני משפחתה, שהגישו את התביעה באמצעות עו"ד אופיר בן משה ועו"ד שלמה בלס, משוכנעים כי הטיפול הרפואי הלקוי שקיבלה הוא זה שחרץ את גורלה. "מדובר באירוע מזעזע וקשה, שגרם למותה של אישה צעירה עקב סדרת רשלנויות בלתי נסלחות ובלתי מתקבלות על הדעת, שניתן היה למנוע", סיכמו בכתב התביעה שהגישו.

מבית החולים לניאדו נמסר בתגובה: "בית החולים טרם קיבל את כתב התביעה. לכשיתקבל, הנושא ינוהל מול בית המשפט".

לפניות לכתב: ItaiA@ch2news.tv