נערת הפיתוי שהורשעה. תום דרום (צילום: חדשות 2)
נערת הפיתוי שהורשעה. תום דרום | צילום: חדשות 2

פיתתה כדי לסחוט - ותבצע עבודות שירות: בית משפט השלום בירושלים הרשיע היום את השחקנית תום דרום בעבירה של פגיעה בפרטיות, לאחר שפיתתה את העסקן החרדי דודי זילברשלג במטרה לסחוט אותו. עונש המאסר שהוטל עליה יומר בשלושה חודשי עבודות שירות ובקנס של 12,000 שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחילה הואשמה דרום גם בקשירת קשר לביצוע פשע ובשיבוש הליכי משפט, אולם במסגרת הסדר הטיעון אליו הגיעו פרקליטיה עם בית המשפט, הושמטו סעיפי האישום הללו ודרום הודתה בעבירה של פגיעה בפרטיות. בית המשפט קיבל היום את הסדר הטיעון והרשיע את דרום, שתמיר את המאסר בפועל ל-3 חודשים שנגזר עליה ל-3 חודשי עבודות שירות.

פיתתה את העסקן החרדי תמורת כסף

נסחט. זילברשלג (צילום: zilbershlag.co.il)
נסחט. זילברשלג | צילום: zilbershlag.co.il

בפרשה, שנחשפה לפני כשנה, הואשמה דרום בכך שנשלחה לביתו של העסקן החרדי, ששימש גם כיו"ר עמותת בית החולים "ביקור חולים" בירושלים על מנת לפתות אותו ובאופן זה לסחוט ממנו כספים.

זוג חוקרים פרטיים פנו לדרום והציעו לה לשמש נערת פיתוי על מנת שתצלם את זילברשלג במצבים אינטימיים. מכתב האישום עולה כי דרום הציגה את עצמה כתורמת פוטנציאלית לבית החולים וכמעסה בקבוצת כדורגל.

כמה חודשים לאחר פגישתם הראשונה, דרום נפגשה עם זילברשלג בחדר בבית מלון בירושלים על מנת להציע לו "מתנה" עבור בית החולים. שם הותקנו מצלמות נסתרות שתיעדו את השניים במצבים אינטימיים, בהם היא עיסתה את זילברשלג.

זמן קצר לאחר המפגש ביניהם קיבל זילברשלג מסרונים מאיימים בהם נכתב כי אם לא יעביר כספים לרשות החוקרים הפרטיים, יופצו תמונות מביכות שלו לאשתו ולמשפחתו. דרום קיבלה כ-12,000 שקלים בתמורה להשתתפותה בתרמית - בדומה לסכום הפיצוי שנקבע כי עליה להעביר לזילברשלג.