חמישה חודשים לאחר שהוגשו כתבי אישום נגד 12 תושבי שפרעם המעורבים בלינץ' בעדן נתן-זאדה שרצח ארבעה ערבים באוטובוס, תובעת משפחתו מהמדינה שניים וחצי מיליון שקלים - כך מפרסם הבוקר העיתון "מעריב".

"שוטרים הביאו לכליאתו ולהנחת אזיקים על ידיו, ובה בעת ברחו מן המקום והותירו אותו בידיהם של הרוצחים צמאי הדם, אשר עשו בו כטוב בעיניהם והביאו אל מותו בלינץ' מזעזע", נטען בכתב התביעה, שצפויה להגיש היום המשפחה.

ריסס ללא הבחנה

בארבעה במאי 2005 נסע החייל עדן נתן-זאדה באוטובוס אגד מתחנת לב המפרץ לעיר שפרעם, כשהוא חמוש בנשק מסוג 16 - M ומחסניות עם כדורים, במטרה להרוג בנוסעי האוטובוס ללא אבחנה. כאשר עצר האוטובוס באחת התחנות בשפרעם, פתח זאדה באש לכל עבר.

כתוצאה מהירי נהרגו נהג האוטובוס מיכאיל בחוס ז"ל, ושלושה מהנוסעים: נאדר חאיק ז"ל, והאחיות הזאר תורכי ז"ל ודינה תורכי ז"ל .

נוסעי האוטובוס, בסיוע אזרחים שעברו במקום, השתלטו על החייל על מנת למנוע ממנו את המשך הירי, ונטלו ממנו את נשקו. למקום הגיעו שוטרים של משטרת ישראל לשם טיפול באירוע. זאדה נכבל באזיקים, ונשקו נלקח ממנו.

בהמשך הגיע המון זועם למקום, החל להתפרע, מנע מן המשטרה לבצע את תפקידה, ובמשך כשעתיים תקף את זאדה ואת השוטרים באמצעים שונים, תוך שהביא למותו של היורה ולפציעה של אנשי כוחות הביטחון.