פרדי וינוקורסקי מואשם כי הכה למוות לפני כחצי שנה את אשתו יוליה בביתם בשכונת התקווה בתל אביב. שכן ששמע את הצעקות דיווח למוקד המשטרה ואכן הגיע שוטר, הציץ והלך. שעה אחר כך התקשר וינוקורסקי למשטרה והודה: "רצחתי את אשתי". הקלטות שיחת השכן עם המוקד מראות כיצד יכול היה להימנע הרצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"תקשיבי יש לי שכן פה ממול רוסי עם אישה רוסייה זקנים ויש שם צרחות בבית שלהם נראה לי שהוא מרביץ לה מכות או משהו", סיפר השכן למוקדנית. "אנחנו יושבים בבית שלנו ושומעים את הצרחות". השוטרת במוקד שואלת את השכן מה האישה המוכה צועקת. בשלב זה השכן איבד את סבלנותו ואמר כי הוא אינו יודע והוא רק מדווח למשטרה.

הנרצחת יוליה וינוקורסקי (צילום: חדשות 2)
הנרצחת יוליה וינוקורסקי | צילום: חדשות 2

באותן הדקות החליט וינוקורסקי לרצוח את אשתו יוליה. הוא חבט בה באגרופים בפנים ובראש אחר כך הכה אותה באמצעות שואב אבק. המוקדנית המשטרתית התייחסה ברצינות לתלונתו של השכן. ניידת נשלחה למקום, אך השוטר שהגיע לדירה הסתפק בהצצה מהחלון. הוא התרשם שהכל שקט בדירה כשהבעל יושב בשקט בסלון הבית והחליט לעזוב את הדירה.

שעה וחצי לאחר מכן טלפן וינוקורסקי בעצמו למשטרה והבהיר שהדיווח של שכנו לא היה קריאת שווא. "מה קרה אדוני?" שאלה את וינוקורסקי המוקדנית בשפה הרוסית. "הרגתי את אשתי", ענה וינוקורסקי. "אני לא יודע איך זה קרה. היא קפצה עליי, אני בן אדם חולה. אני הרגתי אותה". המוקדנית המשיכה לשאול את רדי שאלות ותהתה כיצד הרג את אשתו. "אני לא יודע", השיב לה וינוקורסקי. "תגיעו ותראו בעצמכם".

זירת האירוע בתל אביב
זירת האירוע בתל אביב | צילום:

במשטרה טוענים שגם אם השוטר היה פורץ לדירה מיד כשהגיע למקום לא ניתן היה להציל את יוליה. חוות הדעת הפתולוגית לא נתנה מענה לשאלה האם טענה זו נכונה. כעת וינוקורסקי מואשם ברצח ומשפטו טרם התחיל.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מפקד מחוז תל אביב מינה ועדת בדיקה שקבעה כי השוטר לא פעל כמצופה. הוא הודח מתפקידו ועומד בימים אלה לדין משמעתי".