לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה הוגשו הבוקר כתבי אישום נגד שלושה קטינים בגין רצח, הריגה, קשירת קשר לפשע וסיוע לביצוע פשע - באירוע הטרגי בו הותקף ונדקר למוות הנער אורגיל מואטי בראשית החודש ברחובות.

מכתב האישום עולה כי מותו הטרגי של מואטי בא על רקע סכסוך קודם שפרץ בין שניים מהקטינים לאורגיל ז"ל. השניים, יחד עם חבר נוסף, תכננו לפגוע באורגיל, הצטיידו בסכין יפנית וסכין מטבח ויצאו לחפש את הנער. הם מצאו אותו בגן ציבורי ברחובות עם נעריו, והחלו לתקוף אותו.

הותש במרדף אחריו - ונדקר למוות

אחד הקטינים חתך את אורגיל בפניו באמצעות סכין יפני, ולאחר שאורגיל ניסה להימלט מהמקום - שניים מהתוקפים המשיכו לרדוף אחריו עד שהיה תשוש וחסר כוחות. בשלב זה, כפי שעולה מכתב האישום, פנה אורגיל לשני התוקפים והתחנן בפניהם שלא יפגעו בו. "חרף תחנוניו - חתך אותו הקטין עם הסכין היפני פעמים נוספות", נכתב בכתב האישום.

שחזור הרצח של אורגיל מואטי (צילום: חדשות 2)
החשוד ברצח משחזר | צילום: חדשות 2

"במצב דברים זה, כשאורגיל יושב על החומה פצוע וחסר אונים, נעץ הקטין השני את סכין המטבח בחוזקה בבטנו", נכתב בהמשך כסיבה למותו של אורגיל. מאיסוף וניתוח חומר הראיות בפרקליטות, הוחלט להאשים את אחד הקטינים ברצח בכוונה תחילה. קטין נוסף נאשם בהריגה וקטין שלישי נאשם בסיוע לשניים לאחר המעשה. שלושת הקטינים נאשמים בקשירת קשר לפשע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק