המשפט היהודי אמריקני אלן דרשוביץ, שנודע במגננות שלו על ישראל אומר כי "ארה"ב יכולה לשלוט במצב באירן ועליה להשאיר את אופציית התקיפה על השולחן". בריאיון לחדשות 2 באינטרנט בוועידת ישראל לעסקים של גלובס, טען דרשוביץ כי הוא מקווה והיה יכול להיענות בחיוב להצעתו של נתניהו לכהן כשגרירה של ישראל באו"ם, אך חשב שזה לא נכון בשל היותו אזרח אמריקני.

המשפטן הבהיר כי ישמח להגן על פוליטיקאים ישראלים בתביעות במדינות אירופה וכן ישמח לייצג את ישראל אם תגיע למשפט בבית המשפט הבינלאומי בהאג אך הבהיר כי לא ישמש בתפקיד רשמי במדינה. דרשוביץ התייחס גם לאיום האירני. "חשוב לארה"ב שאירן לא תהיה גרעינית. אם היא תהיה גרעינית גם מצרים וערב הסעודית ירצו וזה ישנה את כל התמונה", אמר דרשוביץ. "צריך לעשות הכל על מנת למנוע מאירן להפוך לגרעינית".

דרושביץ, שמקפיד להגן על ישראל בבתי משפט בעולם וכן בקמפוסים בארצות הברית, התייחס לקושי להגן על המדינה. "הבעיה הגדולה היא הישראלים, הם מעליבים אחד את השני יותר מדי. שיש ויכוח יש ישראלים שאומרים כי ישראל הופכת להיות כמו אירן. צריך להפסיק את ההגזמה, ישראל תמיד תהיה דמוקרטית", סיכם דרשוביץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק