לא תיחתם עסקת טיעון עם שולה זקן | צילום: חדשות 2

עוד טלטלה בתיק הולילנד: הפרקליטות הודיעה הלילה (ה') על החלטתה להפסיק את המגעים עם שולה זקן, ראש לשכתו לשעבר של אהוד אולמרט, שהביעה רצון להעיד נגדו בפרשת הולילנד בתמורה להקלה בעונשה. ההחלטה התקבלה לאחר שבמהלך היום התקיימו דיונים מרתוניים בלשכתו של פרקליט המדינה שי ניצן ובהשתתפות בכירים בפרקליטות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הערב הודע לבאי כוחה של גב' זקן שהוחלט שלא להמשיך את המגעים עמה בקשר לתיקים התלויים ועומדים נגד מרשתם, וזאת על אף הדברים שמסרה בעניין מעורבותם של אחרים בביצוע עבירות פליליות", נמסר מהפרקליטות.

עוד נמסר כי הגורמים העיקריים לקבלת ההחלטה הם השלב המתקדם בו מצויים התיקים שבהם הואשמה זקן - "שלב שבו ניתן לבקש להציג ראיות נוספות לבית המשפט רק בנסיבות חריגות ביותר" - וכן העובדה כי זקן לא הביאה ראיות תומכות חיצוניות לדבריה.

שולה זקן נחקרה במשטרה

שוחח עם זקן בשליחות אולמרט?
אולמרט וזקן בבית המשפט | צילום: קובי גדעון, פלאש 90

אתמול נחקרה זקן במשך שעות ארוכות במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלוד, במסגרת הניסיון להעניק לה מעמד של עדת מדינה. בתגובה לידיעה, מיהרו אנשיו של אולמרט לשוב ולטעון לחפותו.

שלשום פורסם בחדשות 2 כי זקן הסכימה להעיד נגד אולמרט בתיק הולילנד בתמורה לעונש מופחת של שנת מאסר. כעת עוברת ההחלטה האם לחתום על הסכם עם זקן לפרקליטות. תחילה ביקשו פרקליטיה כי לא יוטל עליה עונש מאסר כלל, אך נראה שהם השתכנעו וזקן הסכימה לדרישת הפרקליטות. "היא מוכנה לתת הרבה אבל הפרקליטות לא רוצה לסכן את התיק על הולילנד, הכדור בידיים של הפרקליטות", אמר גורם המקורב לזקן.

סנגוריה של שולה זקן, עורכי הדין עפר ברטל ודב גלעד כהן מסרו בתגובה: "למערכת המשפט ולציבור ניתנה הזדמנות פז יחידה במינה, להרחיב ולחשוף את כל שקרה בסביבתה הקרובה של גברת זקן במשך כל שנות עבודתה. הזדמנות זאת - דומה שהוחמצה לעת הזו. גברת זקן ביקשה לחשוף אירועים בהם היו מעורבים אחרים , להם הייתה עדה. היא הושיטה יד לעבר המדינה וזו סירבה ללחוץ את ידה. אנו תקווה שהחלטה זו תשתנה בעתיד, לאור היותה שגויה. גברת זקן מסרה בבית המשפט עדות אמת מלאה אודות כל מה שקרה לה ואודות קשריה עם המנוח דכנר ז"ל. לאחר שנטענו הסיכומים מטעמה, היא בוטחת בבית המשפט, שיוציא תחת ידו פסיקה נכונה ולא יתרשם מהשמועות הרבות שנזרקו לחלל האוויר בימים האחרונים".

אמיר דן יועץ התקשורת של אהוד אולמרט מסר: "מה שקרה בימים האחרונים הוא ניסיון חסר תקדים בתולדות המשפט בישראל, להשפיע על שופט, היושב בימים אלה וכותב את הכרעת הדין. לצערנו, הפרקליטות, במצוקתה, שיתפה פעולה עם הניסיון להסיט משפט, בין השאר באמצעות הצהרות הזויות וחסרות שחר של גורמים אינטרסנטים, ולהכריעו מחוץ לכותלי בית המשפט. אך, כעת התברר מה שטענו שוב ושוב, כי מאחורי ההצהרות המנופחות אין דבר וחצי דבר. הפרקליטות הבינה, אם כי באיחור, שמדובר בהטיית משפט במלוא מובן המילה והחליטה בסופו של דבר, בצדק, לשים סוף לכך. לכל אורך הזמן הזה - שבו בוצע רצח אופי תקשורתי למר אולמרט, נמנע מר אולמרט מלהגיב לפרסומים המרושעים והוא מוסיף וממתין להכרעת בית המשפט בנושא".