חשד: גבר חרדי אנס בת 5 בדרכה לגן
התעלל ב-4 ילדיו הקטינים | צילום: nikitabuida, Shutterstock
מכות, סטירות, תקיפות באמצעות נעלים ומקל של מטאטא - אלו הם רק חלק ממסכת ההתעללות המזעזעת של אב שתקף את אשתו וילדיו רק בגלל שלטענתו לא הכינו שיעורי בית או שטפו כלים. מעשיו האלימים של הנאשם הובילו שניים מילדיו לברוח אל בית סבם וסבתם ולבקש את התערבותם.

פרקליטות מחוז דרום, באמצעות עו"ד רחל אלמקייס, הגישה הבוקר לבית משפט השלום בבאר שבע כתב אישום נגד אב מדימונה, בן 43, שבמספר רב של הזדמנויות תקף את אשתו ואת ארבעת ילדיו הקטינים שלוש בנות בנות 15,13 ו-11 וילד בן 8, היכה אותם, קילל ואיים עליהם. במקביל הוגשה לבית המשפט בקשה למעצרו של האב עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו, בטענה שהוא מסוכן לבני משפחתו.  

האב נאשם במקרים רבים של תקיפת קטין או חסר ישע, תקיפה בנסיבות מחמירות ואיומים. הפרקליטות ציינה בבקשת המעצר כי ברשותה עדויות של האם ושל הילדיםבהם מתוארת האלימות הקשה של האב. בנוסף יש גם את עדיות סבם, סבתם ודודתם שהזעיקה את המשטרה. בידי הפרקליטות גם תמונות המתעדות את החבלות כתוצאה מאלימות האב.

"האב בתחילה הכחיש את המעשים המיוחסים לו, אך בהמשך הודה בכך שהוא נוהג להכות את ילדיו כשהוא שיכור", נטען בבקשת המעצר. "מעשיו של הנאשם מלמדים על היותו אלים וחסר גבולות, באופן המסכן את הציבור בכלל ואת בני משפחתו בפרט".

על פי כתב האישום, בסוף אוקטובר, לאחר שגילה כי בתו בת ה-15 מתכתבת בסלולרי עם בן, הנאשם תקף אותה, היכה אותה באגרופיו בעיניה, הפיל אותה על הרצפה והטיח את ראשה ברצפה שלוש פעמים. בהמשך, הרים אותה וזרק אותה על המיטה. כתוצאה מהמכות נגרמו לנערה חבלות של ממש - נפיחות ואודם מסביב לעיניים.

עוד נטען באישום כי האב אחז בקבוק בירה בידו, איים באמצעותו על בתו ואיים עליה תוך שהוא מכנה בכינויים קשים, בהם "זונה". כשאשתו ניסתה לגונן על הבת, תקף גם אותה במכת אגרוף. כמה ימים קודם לכן סטר לבתו ולילדיו הנוספים בפניהם. באירוע נוסף, הכה בפניה של הנערה בנעל.

הכה את ילדיו במטאטא
הכה את ילדיו במטאטא | צילום: חדשות 2

תקף באמצעות מקל מטאטא

במקרה נוסף, תקף את בתו בת ה-13 סטר על פניה והיכה אותה בגבה, וזאת משום שלא הכינה שיעורי בית. גם את בתו בת העשר הכה מאותה הסיבה.
על פי כתב האישום החמור, במקרה אחר, לפני כשלושה חודשים, תקף את בתו בת -11 משום שסירבה לשטוף כלים, בכך שסטר לה על פניה. הוא גם הכה שתיים מבנותיו במקל של מטאטא בגבן.

כתוצאה מהמכות שהיכה אותן הנאשם, באחד המקרים, נגרמו לילדות חבלות של ממש. הן סבלו מכאבים בגבן ואחת מהן לא יכלה לשכב על גבה, מחמת הכאב. בנוסף איים האב על השתיים ואמר להן שאם יעצבנו אותו יכה אותן שוב. במקרה נוסף המתואר באישום סטר לבנו בן ה-8 בחוזקה על פניו.

כאמור, כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע מספר רב של עבירות תקיפת קטין או חסר ישע ע"י אחראי, תקיפות בנסיבות מחמירות ואיומים. מבקשת המעצר עולה כי לנאשם עבר פלילי הכולל שלוש הרשעות קודמות בעבירות אלימות במשפחה. הנאשם אף ריצה מאסר בגין אלימותו כלפי אשתו.