הנאשם ברצח בני כץ
הנאשם בבית המשפט, ארכיון | צילום: חדשות 2

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר הבוקר עונש חמור של 16 שנות מאסר בפועל על תושב קריית מוצקין בן 35, שדקר למוות צעיר בן 21 במהלך קטטה בשנה שעברה. בנוסף ישלם הנאשם למשפחתו של המנוח פיצוי של כחצי מיליון שקלים.

"העונש שיוטל על הנאשם צריך לבטא את סלידת בית המשפט והחברה כולה מהמעשה החמור שביצע, ושיהא בו כדי לשדר את מסר ההרתעה הנדרשת", כתבה השופטת חני הורוביץ בהחלטתה.

הנאשם ציון, בנימינוב, הורשע על פי הודאתו בהריגתו של הצעיר בני כץ ב-31 באוקטובר 2008. על פי כתב האישום, בין השניים ואדם נוסף התפתחה קטטה בסמוך לקיוסק ברחוב קדיש לוז בקריית מוצקין, אבל עוברי אורח במקום הפרידו בין הניצים.

החביא את הסכין בכיס

"הנאשם עזב את המקום והלך לביתו, כשמתלווה אליו אחר שהינו קטין", נטען בכתב האישום. "הנאשם עלה לדירתו, הצטייד בסכין, החביא אותה בכיס בגדיו, אמר לקטין שהוא הולך להרביץ למנוח וביקש ממנו להצטרף אליו, כדי לסייע לו".

על פי כתב האישום, השניים חזרו לקיוסק ובנימינוב הבחין בכץ מתקרב ורץ לעברו ככל הנראה במטרה לחדש את המריבה. בנימינוב הוציא מכיסו את הסכין ודקר את כץ בבית החזה. הוא התמוטט, הובהל לבית החולים ובדרך נקבע מותו. הנאשם והקטין שהיה עמו ברחו מהמקום.

דקר את המנוח בלב

"הנאשם קיפד את פתיל חייו של המנוח, צעיר בן כ-21 שנים במותו, אימלל את משפחת המנוח, הותיר אלמנה בת 22 אם לתינוקות אשר יגדלו יתומים מאב", נכתב בגזר הדין.

 "הנאשם אכן הוכה באירוע המוקדם בידי המנוח ואחר, אך יצא מהתגרה בפצעי שפשוף וחבלות קלות בלבד והגיע בשלום לביתו. אלא שהנאשם לא הסתפק בכך", כתבה השופטת הורוביץ בהחלטתה. "הוא הצטייד בסכין וחזר למקום האירוע בכוונה להרביץ למנוח. אכן המנוח רץ לעברו ואף נתן לו אגרופים, אך הנאשם ללא היסוס, שלף מבגדיו את הסכין שהכין מבעוד מועד ודקר את המנוח דקירה עמוקה בלב ועד הכבד, דקירה שגרמה למותו וכן דקירות נוספות".

מאות אלפי שקלים פיצוי למשפחת המנוח

השופטת הוסיפה כי לחובת בנימינוב עבר פלילי עשיר , מאסרים בפועל ומאסרים על תנאי שלא הרתיעו אותו. למרות זאת, במתן גזר הדין, שקלה השופטת את חרטתו של הנאשם, מצבו הבריאותי, הודאתו המאוחרת ואת העובדה שהוכה.

כאמור, על בנימינוב הוטלו 18 שנות מאסר, מהן 16 בפועל וכן לשלם לבנו ולבתו של המנוח, באמצעות אמם פיצויים בסכום של 228 אלף שקלים לכל אחד. בנוסף, ישלם בנימינוב לבת זוגו של כץ פיצוי בסכום של 100 אלף שקלים,  ולאמו פיצוי של 50 אלף שקלים.