ג'מאל ג'ולאני, שנפצע בלינץ'
אושפז מספר ימים. ג'ולאני | צילום: חדשות 2

לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש כתב אישום נגד קטין שהיה מעורב בתקיפת קטינים במרכז ירושלים בחודש אוגוסט האחרון. בהתאם לאישור היועץ המשפטי לממשלה הוכנס לכתב האישום סעיפים הנוגעים להסתה באלימות וגזענות. לנאשם יוחסו עבירות של הסתה לגזענות, הסתה לאלימות ותקיפה בנסיבות מחמירות - מתוך מניע גזעני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ב-18 באוגוסט שהה הנאשם סמוך לשעה 22:00 בלילה עם נערים נוספים ב"כיכר החתולות" בבירה ואז נקלע לתגרה עם צעירים ערבים שהיו במקום זאת לאחר שמחה על כך שהם יושבים שם. הנאשם וחבריו אמרו: "מי שגבר שיבוא וירביץ לערבים". בין היתר הם קראו קריאות כנגד ערבים: "מוחמד מת", "מוות לערבים" ו"יהודי הוא נשמה ערבי הוא בן זונה".

לאחר האירוע, שב הנאשם יחד עם כ-30 נערים נוספים לכיכר ציון כדי להכות ערבים. על פי כתב האישום, כשהגיעו לרחובות לונץ ובן-יהודה הם הבחינו בצעיר הערבי ג'מאל ג'ולאני שהיה עם שלושה מחבריו, ואז הם החלו להכות אותה בצורה קשה "עד שהוא איבד את הכרתו ונשימתו ולבו נעצרו". לאחר מכן הוא נזקק להחייאה ולאשפוז של מספר ימים בבית חולים. הנאשם היה חלק מחברי הקבוצה שרדפו אחרי הערבים וגם בעט באחד הערבים שהיה במקום בבעיטות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה לאחר מספר ימים את האירוע. בשיחה עם מנכ"ל בית החולים הדסה עין כרם, שם אושפז ג'ולאני הוא אמר כי "זוהי לא דרכנו וזו לא דרכם של יהודים וישראלים. אנו מגנים בכל פה ופועלים נגד התופעות הללו, אנו חיים במדינה נאורה ודמוקרטית, שמגנה תופעות גזעניות ואלימות".