גרמן וילדים שחוסנו, השבוע
גרמן וילדים שחוסנו, השבוע | צילום: רוני מרדכי

המדינה השיבה היום לעתירת עמותת "איזון חוזר", שפנתה לבג"ץ השבוע בבקשה להפסיק את מבצע חיסוני הפוליו. המדינה כתבה כי "אין כל בסיס לטענות שבעתירה בדבר הסתרת מידע, הטעיה של הורים או כל דבר מסוג זה, ואין בסיס לראש זה של העתירה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"אין לקבל את טענת העותרת כאילו משרד הבריאות יוצר מצג שגוי שלפיו החיסון נועד להגנת ילדים שכבר חוסנו. משרד הבריאות הסביר ומסביר בהרחבה רבה ובפורומים שונים", צוין בעתירה. עד עתה התחסנו כרבע מיליון ילדים - 25% מהיעד הסופי של המבצע.

העמותה טענה כי משרד הבריאות לא מפרסם כל כלל המידע הדרוש להורים, שצריכים להחליט אם לחסן את ילדיהם. "המדינה משקיעה משאבים כספיים ניכרים על מנת להבטיח חיסון של כלל האוכלוסייה", צוין בתגובת המדינה.

עוד נכתב כי "מניעת מחלות הוא אינטרס לא רק של הפרט אלא אף ברמה הציבורית הכללית, שכן היעדר מניעה אקטיבית של התפרצות מחלות הינו בעל השלכות רחבות בהיבטים בריאותיים, חברתיים ואף כלכליים בשל הנטל הכלכלי הצפוי למדינה בהתמודדות איתן".

לטענת המדינה, גם הטענה בהתייחס למיומנות האחיות המחסנות אינה יכולה להתקבל: "לאחיות טיפת חלב יש את הידע הדרוש לתחקר את ההורים ביחס למצבם ולמצבם של קרובי המשפחה".