מצלמות המהירות חוזרות לפעול
חוויה מפוקפקת. אילוסטרציה | צילום: חטיבת דובר המשטרה, חדשות

הנסיעה המשפחתית של משפחת מאמן מבת ים הסתיימה במפח נפש: בשעת לילה הוציאו שוטרי אגף התנועה את נהג הרכב, רעייתו ושלושת ילדיהם הקטנים מהמכונית באמצע כביש סואן, בטענה הכוזבת כי רכבם גנוב - כך עולה מתביעה שהגיש יצחק מאמו, רב מבת ים, נגד משטרת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב התביעה, שהוגש לבית משפט השלום בירושלים, מאמו נעצר לבדיקה שגרתית בסמוך למחלף יוספטל בנתיבי איילון בזמן שנסע עם בני משפחתו. לאחר שנבדקו פרטי הרכב טענו השוטרים כי מדובר ברכב החשוד כגנוב והורו למאמו ולבני משפחתו לצאת מהרכב.

בתביעה טוענים בני הזוג כי ניסו להסביר לשוטרים כי מדובר בטעות והציגו בפניהם את רישיון הרכב אך ללא הועיל - מאמו, רעייתו ושלושת ילדיהם נאלצו לנטוש את רכבם בשעת לילה מאוחרת באמצע הכביש הסואן.

"זו הייתה תקרית מאוד לא נעימה בלשון המעטה", מספר מאמו בשיחה עם חדשות 2 Online, "לרדת באמצע הלילה בכביש סואן עם שלושה תינוקות זו חוויה מאוד מפוקפקת. האטימות שגילו השוטרים למצב הרגיש שלנו היא שצרמה לי יותר מהכל".

במשטרה התחמקו מתשובות. יצחק מאמו
במשטרה התחמקו מתשובות. יצחק מאמו | צילום:לדברי מאמו, השוטרים סירבו לבקשתו לנסוע עם הרכב למקום ממנו יוכלו לקחת מונית והם נאלצו להעיר קרוב משפחה שיבוא לאסוף אותם.

לטענת התובעים, למחרת התקשר אליהם גורם בתחנת המשטרה בחולון וביקש מהם להגיע לתחנה. "הגעתי ללשכה של מפקד תחנת אשדוד והוא אמר לי שזו הייתה אי הבנה וכי הוא מצטער על הטרטור שנגרם לי ולמשפחתי. עוד הוא אמר לי שהוא יתחקר את המקרה ויעדכן אותי במסקנות שיפיקו", סיפר הרב.

בכתב התביעה, שהוגש באמצעות עו"ד אברהם ביטון, טוען מאמו כי מאז האירוע פנה פעמים רבות למשטרה במטרה לברר מה העלתה החקירה, אך במשטרה התחמקו משאלותיו. "המשטרה הוסיפה חטא על פשע ולא הראתה נכונות למצות את העניין עם המתרשלים שבתוכה ולפצות את התובעים", נכתב.

אין תמונה
"פגעו בחירות התובעים". עו"ד אברהם ביטון


מאמו ורעייתו דורשים מבית המשפט שיורה על פיצויים בסכום של 200,000 שקלים. בתביעה טוען הזוג כי "המשטרה פגעה בחירותם של התובעים כאשר שללה מהם את חופש התנועה, זרקה אותם מהרכב והותירה אותם אבודים אחרי חצות הלילה".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "התביעה טרם התקבלה במשרדנו ולכן לא נוכל להתייחס לטענות. התביעה תטופל בבית המשפט לכשתתקבל".

לפניות לכתב: itaiA@ch2news.tv