אולמרט נגד לדור:
אולמרט ולדור | צילום: חדשות 2

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, קיבל את הודעת הפרקליטות על ההחלטה לערער לבית המשפט העליון על זיכויו בפרשות "מעטפות הכסף" ו"ראשונטורס" בזמן ביקור שקיים בניו-יורק. יועץ התקשורת שלו, אמיר דן, מסר הערב לחדשות 2 באינטרנט תגובה חריפה על המהלך - והפנה אצבע מאשימה לכיוונם של התובעים בתיק ושל פרקליט המדינה, משה לדור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"קביעה נחרצת של שלושה שופטים מנוסים אינה מונעת מהפרקליטות להמשיך ולגרור את אולמרט בהליך שאין לו כל הצדקה, מלבד שיקום האגו הפגוע של ראשי המערכת", נמסר מלשכתו של אולמרט. "כיבוד שלטון החוק כולל גם את הצורך לכבד את הכרעות בתי המשפט ולא להמשיך ולגרור אנשים להליכים מיותרים, שתוצאותיהם ברורות, רק בגלל שיש לך הסמכות לעשות זאת. מדובר במסע חסר רסן ובזבזני הממומן כל כולו בכספי הקופה הציבורית".

באשר לראש הממשלה לשעבר עצמו, מסר דוברו כי "אולמרט אינו חושש מהערעור. אמירות השופטים, שבחנו כל ראייה, היו ברורות ונחרצות. אין כל סיבה שבבית המשפט העליון יהפכו את ההכרעות הברורות באשר לצדקתו של מר אולמרט, שתצא לאור גם בערכאה הגבוהה יותר. יש רק להצר על כך שבמדינת ישראל עסוקה הפרקליטות בוונדטה אישית, שרק מחריפה את העוול שכבר גרמה לו - זאת, במקום לעסוק בתיקון התנהלותה השערורייתית".

"נבקש עונש הולם"

בפרקליטות הודיעו הערב על הכוונה לערער על הכרעת הדין בפרשות "מעטפות הכסף" ו"ראשונטורס". שני התיקים, לבקשת התביעה, יידונו מחדש בבית המשפט העליון - יחד עם פרשת "מרכז ההשקעות" שבה הורשע ראש הממשלה לשעבר בהפרת אמונים.

ככל שיתקבל הערעור על העבירות שמהן זוכה מר אולמרט, תבקש הפרקליטות לקבוע עונש הולם גם לעבירות אלה", נכתב בהודעה מטעם התביעה - שם הוסיפו כי "האישומים שמהם זוכה המשיב עסקו בביטויים שונים של התנהלות פסולה ואסורה מצידו בעת כהונותיו כנבחר ציבור ברמה הבכירה ביותר". בכל אחת מן הפרשות יוחסה למשיב עבירת מרמה והפרת אמונים כאשר השלד המרכזי בשתי פרשות אלו הוא ניצול מעמדו, סמכויותיו ואפשרויותיו לקבלת טובות הנאה שאסור היה לו לקבלן".