אין תמונה
אישום חמור: חשפו זהות המשתתפים בגמר

בבית משפט השלום בתל אביב הוגש היום כתב אישום נגד אילן ספקטור, בן 22 מבאר שבע ונגד נער בן 13, בגין חשיפת שמות מתמודדי הגמר בעונה הרביעית של התכנית "הישרדות", ותסריט פרק הגמר לפני שידורו.

על פי כתב האישום הצליח ספקטור, בעזרתו של הנער, להערים על כמה מעובדי חברת ההפקה של התכנית, ותוך כדי שימוש בזהויות בדויות פרץ לחשבון שלהם בפייסבוק. בעזרת שימוש בתכנה מקדמת הצליח ספקטור לגנוב את סיסמאות הכניסה של קורבנותיו לרשת החברתית, אשר היו גם סיסמאות הכניסה לדואר האלקטרוני שלהם.

הנאשמים מצאו בין תכתובות המייל של אנשי ההפקה, על פי כתב האישום, את תוכן תכנית גמר של העונה הרביעית של "הישרדות", טרם שידורה, ותכנים הנוגעים לעונה החמישית של. על פי כתב האישום, החומר שלא נועד לפרסום הועבר לכתבים ולעורכים של אתרי אינטרנט שונים, לצורך פרסום באתר.

בין הקורבנות: כתבים ובלוגרים

בין הקורבנות שנפלו בפח נמצאים גם משתתפים מעונות שונות של "הישרדות", אנשי חברת ההפקה של תכנית הטלוויזיה "האח הגדול" וכתבים ובלוגרים המסקרים את תחום הבידור והטלוויזיה.

על פי כתב האישום, בשלב מסוים סירב הנער לשתף פעולה עם ספקטור, אך זה איים עליו וסחט אותו באיומים. כתב האישום מייחס לשני הנאשמים ביצוע עבירות של חדירה לחומר מחשב, פגיעה בפרטיות וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. לספקטור מיוחסת בנוסף עבירת סחיטה באיומים.  

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק