מעשי שוד שהתבצעו באמצעות נשק חם כבר ראינו הרבה, כמו גם שימוש בנשק קר, אבל נראה שעל אמצעי ההרתעה הפשוט הזה אף אחד לא חשב קודם: צעיר בן 26, תושב הכפר איעבלין הסמוך לשפרעם, הורשע כי שדד חנויות נוחות בתחנות דלק באזור חיפה באמצעות אבן. היום נחשפות התמונות מזירות הפשע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מכתב האישום שהוגש נגד הצעיר לבית המשפט המחוזי בחיפה עולה כי הוא נהג להגיע לחנויות שבתחנות הדלק באזור הכרמל כשבידו אבן. באחד המקרים הוא מואשם כי נכנס לחנות, שהוא מאיים על המוכר שיזרוק עליו את האבן שאחז אם לא יעביר לידיו את המזומנים שבקופה בתוספת חפיסות סיגריות רבות. לאחר שהמוכר המבוהל העביר לידיו את השלל, יידה את האבן בכל זאת - ונמלט.

שוד ואבן (צילום: חדשות 2)
שוד ואבן | צילום: חדשות 2

במקרה אחר שתיעדו מצלמות האבטחה של תחנת דלק אחרת באזור, נצפה הצעיר סורק את אזור חנות הנוחות שבמקום, כשבידו שוב אבן. לאחר שהבחין שהחנות סגורה, איים על המוכר ששהה בתוכה מבעד לחלון באמצעות האבן. גם במקרה זה, שדד אלפי שקלים מהקופה, חפיסות סיגריות רבות - וברח.

כמה ימים לאחר מכן, נשדדה חנות נוספת על ידי צעיר שאחז אבן בידו. הוא תועד גם כן במצלמות האבטחה של תחנת הדלק, אולם כיסה את פניו ולא ניתן להוכיח שמדובר באותו הנאשם גם במקרה זה.

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר בסוף השבוע את דינו של הנאשם ושלח אותו לשלוש שנות מאסר. עוד קבעו השופטים כי הצעיר יפצה כספית את המוכר שנפגע קל מהאבן שהשליך לעברו. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט מסר עורך דינו של הצעיר, עלאא סולימאן, כי מרשו הודה בשניים מהמעשים שיוחסו לו. "בית המשפט התחשב במצבו האישי ושלח אותו למאסר של שלוש שנים בלבד", אמר עו"ד סלימאן. "הצלחנו להוכיח שהצעיר שכיסה את פניו ותועד במצלמות האבטחה במקרה השלישי הוא איננו בהכרח הוא. הנאשם הודה בשני מעשים, הביע חרטה ונקווה שלא יחזור על הדברים".